konumankeni.com


konumankeni.com


mars ufo video

                           Bookmark and Share
Güneşte meydana gelen patlamaların oluşturduğu şiddetli fırtına 14 Eylül 2014'te Dünya’ya ulaştı. NASA tarafından 10 Eylül’de tespit edilen patlamanın ardından, ABD Uzay ve Hava Tahmin Merkezi Güneş fırtınasının etkilerine karşı uyarıda bulundu. İnsanlara doğrudan zarar vermeyeceği belirtilen fırtınanın haberleşme sistemlerini ve manyetik alanları olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.

Saatte yaklaşık 4 milyon km hızla Dünya’ya yaklaşan Güneş fırtınasının Kuzey Kutbu üzerinden geçerken güçlü Kuzey ışıkları oluşturacağı tahmin ediliyor. Yetkililer, güneşte nadir olarak görülen çifte patlama nedeniyle oluşan manyetik fırtınanın dünyaya yöneldiğini, bu nedenle ulaşım, iletişim ağı ve elektrik hatlarının etkilenebileceğini belirtti

Toplu güneş kütlesi (korona) patlaması olarak bilinen bu patlamalar normalde özel bir uyarı gerektirmiyor ancak doğrudan dünyaya yönelmesi nedeniyle Amerika Okyanus ve Atmosfer Olayları Dairesi (NOAA) Uzay Tahminleri Merkezi resmi bir uyarıda bulundu.

​Uzay Tahminleri Merkezi Müdürü Thomas Berger, pazartesi akşamı yaşanan ilk toplu güneş kütlesi patlamasının Perşembe akşamından itibaren ulaştığını, Çarşamba günü yaşanan ve daha şiddetli olan patlamanın ise Cuma günü ulaşacağını belirtti. Berger, patlamaların iletişim ağlarına tahminlerin ötesinde bir zarar vermeyeceğini, fakat durumu yakından gözlemlediklerini belirtti.

11 yıllık döngüsünün en üst seviyesinde olmasına rağmen, uzmanlar güneşin şu ana kadarki hareketliliğinin ortalamanın altında olduğunu belirtiyor. Güneşte yaşanan bu çifte patlama türünden hareketliliğin genelde bir döngü içerisinde yüz veya iki yüz kez yaşandığı belirtiliyor.

Amerika Okyanus ve Atmosfer Olayları İdaresi (NOAA), patlama nedeniyle oluşan yüksek manyetik enerjiyle yüklü dalgaların dünyanın manyetik alanını etkileyerek, bazı radyo ve küresel konumlandırma sistemlerini (GPS) olumsuz yönde etkileyebileceğini açıkladı.

Kuzey enlemlerinin, özellikle bu bölgelerdeki elektrik hatlarının manyetik enerjiyle yüklü dalgalardan daha fazla etkilenebileceğini belirten, Uzay Tahminleri Merkezi Müdürü Thomas Berger, bu nedenle tedbir amaçlı da olsa Federal Acil Durum Dairesi’nin uyarıldığını belirtti.

Toplu güneş kütlesi patlamalarının zararlı etkilerinin yanı sıra Kuzey Yarımküre’de, özellikle kutba yakın enlemlerde geceleri gökyüzünde görülen renkli ışık hareketlenmelerinin (Kutup Işıkları) oluşmasına neden olacağı belirtiliyor.
Güneş patlaması ilk defa bu kadar net görüntülendi. NASA uzay aracı Iris, bugüne kadar ki en net Güneş patlamalarının görüntülerini Haziran 2014'te dünyaya gönderdi. NASA, Güneş’teki yeni patlamaları sitesinde yayınlarken ''Güneşteki patlamalar elektromanyetik fırtınalara yolaçabiliyor. Atmosfere yoğun miktarda radyoaktif parçacık yağarken iletişim uyduları zarar görebiliyor'' açıklamasının yapılması yine dijital kıyamet'i akla getirdi.


Maya Kehaneti ve 21 Aralık Kıyâmeti boş çıktı ama 
Dijital Kıyamet bekleyenler haklı çıkabilir... 2013'de gökyüzünde belirecek ISON'u yeni Kıyâmet Habercisi diye görenler de var olsa da insanlık bir Dijital Kıyâmet yaşayabilir... Güneş'te 2012'nin Ocak ayında başlayan şiddetli patlamalar giderek büyüyor. 2013'te bunun ardı da gelecek. NASA'ya göre Güneş'te 400 yılın en büyük patlamaları olacak... Güneş'teki anormal etkinlik Mart 2008'den bu yana hızla yükseliyor ve lekelere bakılırsa bu etkinlik daha da artacak. Norveç'te çekilen videoda Kuzey Işıkları(Video) hoş bir görüntü oluştursa da Aurora'daki artış hayra işaret etmiyor. sang real, sangreal Papyrus, New Coptic Gospel Papyrus, Hz. İsa Mecdelli Magdalalı Meryem ile evlenmiş, Koptik dilinde yazılmış incil papirüs, New Coptic Gospel Papyrus, Jesus said to them My wife, Karen L. King

* Dünya'nın 2012'ye resmi vedâ ânı...
* Facebook'ta yeni tehdit
Uzmanlar, insanların sağlığına doğrudan bir zararı olmayacağını söylese de bunun etkilerini ileriki dönemlerde göreceğimiz aşikâr. Bununla birlikte, manyetik fırtınanın elektrik şebekelerini, uçuş rotalarını ve bazı uydu izleme sistemlerini etkileyebileceği uyarısında bulunuyorlar... Manyetik fırtınanın etkisinin en fazla kutup bölgelerinde hissedilecek. Uzmanlar saatteki hızı 6,5 milyon kilometreyi geçen manyetik fırtına nedeniyle uzayda ilginç değişimler gözledi... Manyetik fırtına nedeniyle kuzey ve güney ışıkları olarak bilinen doğa olayları kutup bölgelerinin çok ötesinde görülebilecek. Güneş'te patlamanın meydana geldiği bölgenin fotoğrafları, yoğun bir manyetik hareketliliğe işaret ediyor.

Sistemimizin merkezinde anormal bir hareketlilik var. Dünya üzerindeki kavurucu etkilerini göreceğiz. Güneş'te son dönemlerin en büyük patlaması olacak ve tsunamisi Dünyamızı, Âni Kutup Kayması yaratabilecek kadar sert biçimde vuracak.  

NASA, elektrik kesintilerinin, iletişimde büyük aksamaların yaşanabileceğini, uyduların zarar görebileceğini açıkladı. Hatta en kötü senaryo ise elektrik kesintilerinin aylarca sürebileceği, ısının artmasıyla asfaltın dahi aniden eriyik hale gelebileceği. GPRS siteminin tamamen iptal olup uçakların yerden kalkamayacağı.


Bu tsunaminin etkisi başka 
felaketleri de tetikleyebilir, orman yangınları, yanardağ patlamaları, yer sarsıntıları da olabilir. Hatta Ani Kutup Kayması olabileceği ve bunun da dünyayı tamamen değiştireceği teorileri de var.Güneş patlaması

* Baba Vanga'nın Kehânetleri
* Apophis yapamazsa 1999 RQ36 yokedecek 
* Boom De Yada Ah Dah(Video) 
* Hawking Evreni anlatıyor(Video)

4 Temmuz 2009'da son dönemlerin en büyük patlaması yaşanmıştı ama 3 Ağustos 2010'daki ondan da büyüktü. 2012'de ise tahminlere göre hiçbiri ile mukayese edilemeyecek.

Güneş'te meydana gelen patlamalar yaydıkları röntgen ışığı şiddetine göre latin harfleriyle düşükten büyüğe göre A, B, C, M ve X diye 5 sınıfa ayrılıyor. En düşük seviye olan A 0.0'da Yer yörüngesinde 1 metre kareye düşen 10 nanovat ışına karşılık geliyor. Patlamanın şiddetine göre belirlenen her bir kademe artışında metre kareye düşen ışın miktarı 10 kat artıyor. Güneş'te son dönemlerdeki en büyük patlama X17 yani 1 milyon nanovat şiddetindeydi ve Ekim 2003'te yaşanmıştı.

Uzmanlar, 4 Temmuz 2009'da Güneş'in güney yarımküresinde meydana gelen patlamanın 2008 yılı 25 Martı'nda meydana gelen M 1,7 şiddetindeki patlamadan sonra en büyük patlama olduğunu açıklamışlardı.

* 2012 Yılın Adamı...
* 22 Aralık TSİ 08.00 Kehâneti...
* Bugünün ve geleceğin fotoğrafı  
* Evren'in geçmişine yolculuk(Video)
* CERN Işıkhızını aştı
* CERN - AntiCERN
* Karadelik yok
* Anti-Madde?
* NASA arsenik ve komplo teorileri
Stonehange'in sırları* Roswell Vak'ası ve diğerleri, daha neler saklandı?
* CERN'den Kaptan Kirk'e
* Bütün Kötülüklerin Anası mı??
* Mars'ta hayati gelişme
* WISE'ın gözünden Mars(Video) 
* Apophis: Çarparsa ne olacak(Video)
* Gliese 581: Yeni Dünya mı?(Video) 
* 27 Ağustos'ta efsanesi...  
* VA Dünyayı teğet geçtii
* 14 TeV'de neler olabilir? 
* Stephan Hawking vs Peter Higgs...
* Devesa R136a1(Video) 
* Betelgeuse, kıyâmet alâmeti mi?
* Horton Düzlüğü İnce Lorisi ile 1 gece
* İnsan kurbân etme sunakları
* Yeni kabus: NDM-1
Kayıp dünya, Roraima, Roraima Dağı, Roraima kayıp dünya* Ölü Penguenler Derneği
* AIDS jeli üretildi
* Gerçek El Dorado bulundu mu?
* Yeni akraba: X-Women
* 2009 Kasım'daki düşük yoğunluklu çarpışmaların görüntüleri
* Atlas Deneyi Simulasyonu
* Garip yaratıklar resmi geçiti
* El Dan Brown Örgütü CERN'de
* Âlimler ve Câhiller
* Evrende Karanlık Akım
* 15 Ocak 2010: Kargaşa döneminin başlangıçı
* T Pyxidis patlarsa yanarızz 
* Öldüren oyun Space Monkey efsanesii
* Evrenin bebeklik çağının foto-albümüü
* Yeni süper dünya 61 Virginis'tee

* Maya Takviminin yaprakları
* Baba Vanga'nın Kehânetleri

* Spinoloricus Cinzia yeni bir tür mü?? * Piskopos Malacchia'nın Kehânetleri
* Nuh'un Gemisi'nde tarikat kavgası çıktıı * Gerçek El Dorado mu??
* Google seni dikizliyorr * Kutsal Kase de Cennet Bahçesinde mi?
* Gerçek Marslı fosillerii * Bilim Tanrıcılık oynuyor
* Astronomlar onun peşindee * Evrim Adası Galapagos'tan kaçışş
* Uzay Macellan'ı Kolomb'u uzak denize gidecek * CERN'de yeni muammaa
* 2012 aslında 2012 değil.... * 100 milyon sonra yokoluşş
* Facebook'ta alarmm * Yeni süper dünya 61 Virginis'tee
* Siz de Zombi olabilirsinizz * Görünmezlik pelerini geliyorr
* 7.7 ile 6.9 tsunami olacağı beklentilerii * Herkesin tersine dönen WASP-17bb
* Denizyıldızlarının intihârıı * El Dan Brown Örgütü CERN'dee
* Âlimler ve Câhillerr * Stephan Hawking mi Peter Higgs mii
* WISE'ın gözünden... * Gelecek Matrix mi Terminatör mü
* CIA'nın ünlü Kryptos Heykelii * Ölümün kokusuu
* Sağlıklı yaşam doğal çevre lay lay lomm * H1N1 biyolojik silah iddialarıı
* AİDS'in de mutantı bulunduu * Kenenin de mutant'ı
* Canlı canlı Evrim * Güneş sistemimizin en soğuk noktasıı
* Garip yaratıklar resmi geçiti * Apollo 11 çöle mi indi?!?
* Dünyanın geçmişine benzeyen gezegenn * Kayıp tür Darwinopteruss
* Duvarda asılı Kayıp Halkaa Jüpiter'e çarpan dünyaa
* Heredot'un kayıp Pers ordusuu * Dünya'nın 7. sonuu
* Patrick Geryl'den dehşet senaryosuu * Kayıp kıta Atlantis'i bulduk 
* Moskova'da UFO bulutlarıı * İran'ın füze denemesinde UFOO
* Dağa UFO mu çarptı?! * Saturn'ün sırrı çözüldüü
* Çok yaşa Turritopsis Nutricula!! * Bağışıklık sistemini devredışı bırakann
* Düşünce okumada yeni yöntemm * Yeti Kocaayak (video)
* Meksika'daki garip yaratıkk * Çin'de ayaklı bir yılann
* Volkanların ''Rosetta Taşı'' bulundu * Sibirya'nın Mavi Gözü'nde siyah halkalar
* Dr. Finkelstein'ın insan yiyen robotu.... * Klonlamadan sonra yapay sperm
* Büyükbeyaz mı? Serikatil mi?