Watch video on iPhone iPad
konumankeni.com


top teen of the night video

                           Bookmark and Share
   Dev Mürekkep Balığı ilk kez görüntülendi  
(In English: A live giant squid seen in Northern Pacific) 2007'de Antarktika'nın derinliklerinde Yeni Zelandalı balıkçıların ağına 495 kilogram ağırlığındaki dev bir mürekkep balığı takılmıştı ama doğal ortamında ilk kez bir dev mürekkep balığı görüntülendi.
apophis video, dünyanın 7. sonu
* Neden şimdi CERN?
* Trajik fotoğrafa bir de gergedanın gözünden bakın
* Yeni Kıyâmet Habercisi ISON mu...
* Helen Kırığı harekete geçerse...  
* Facebook'ta yeni tehdit

Japon bilimadamları, üç metrelik mürekkep balığını Pasifik Okyanusu’nun 900 metre derinliğinde ilk kez doğal ortamında görüntülemeyi başardı. Tokyo Ulusal Bilim Müzesi'nden Zoolog Tsunemi Kubodera ve ekibi, 10 kollu dev kalamarı, bir araştırma denizaltısıyla 630 metre derinlikte bulup, 900 metre derinliğe kadar takip etti.
sang real, sangreal Papyrus, New Coptic Gospel Papyrus, Hz. İsa Mecdelli Magdalalı Meryem ile evlenmiş, Koptik dilinde yazılmış incil papirüs, New Coptic Gospel Papyrus, Jesus said to them My wife, Karen L. King
Akıntıya karşı yüzen dev mürekkep balığının, ekibin uzattığı küçük mürekkep balığını kollarıyla aldı. Bilim insanları, Japon NHK televizyonu ve Discovery Channel işbirliğiyle 100 kişiden oluşan ekip 400 saati bulan çalışmayla dev mürekkep balığını ilk kez 2012 yazın görüntüledi. Kubodera kolları da dâhil uzunluğu 10 metreyi bulan ancak henüz incelenememiş olan dev mürekkep balıklarının da varolduğunu söyledi. Ancak boyla ilgili rakamlar her zaman tutmuyor. Zira havyanın kollarının son derece esnek olması ölçüm hatalarına yolaçabiliyor. Kubodera görüntülenen dev mürekkep balığının normal boyunun 8 metre olduğunu ancak en uzun iki kolunun eksik olması nedeniyle 3 metre olarak kabul etmek gerektiğini söyledi. Belgeselin tamamı 27 Ocak 2013'te Discovery Channel'da yayınlanacak.
* Dev karınca şehriVideo * Tardigrade-Tardigrada (Video)  
* International Linear Collider ILC - Project X (Video) * NASA uzayda değil arsenikte yaşam (Video)  
* İstanbul Gecesi (Video)   Kuzey Işıkları - Aurora Borealis (Video)  
* 1 dakikada devr-i âlem(Video)  Boom De Yada Ah Dah (Video)
konumankeni.com anasayfası İnternet derginiz Konu Mankeni'ni kullanma kılavuzu ve bize ulaşma yöntemleri üzerine açıklayıcı, bilgilendirici ve dahi aydınlatıcı vs vs vs bir bölüm