NASA Astrobiyoloji Uzayda Hayat Basın Toplantısı, Mazlan Othman UFO, evrende yaşamın kökeni ve evrimini, yaşamın bulunabileceği yerler üzerine bir bilim dalı, Mazlan Othman UFO, NASA, NASA Sets News Conference on Astrobiology Discovery Bookmark and Share Özel Elçi Mazlan Othman UFO'ları karşılayacak diye beklendi fakat NASA'nın debdebeli basın toplantısından uzayda değil arsenikte yaşam çıktı...

* NASA'nın videosu

NASA'nın
Astrobiyoloji verileri ve Uzayda Hayat ile ilgili diye ilan ettiği basın toplantısında belki bilim dünyası için büyük bir gelişme aktarıldı... Bildiğimiz hayat formlarının dışında Kaliforniya'daki Mono gölünde bulunan ve arsenik ile yaşayan bakteri... Karbon, hidrojen, azot, oksijen, fosfor ve kükürtten sonra farklı bir yapıtaşı ve fosfor yerine arsenik kullanan yaşam formu. Büyük bir keşif ama halk için ''Dağ Fare doğurdu''... Yahut da komplo teorileri hemen üretilmeye başlayacak.

Aslında, Birleşmiş Milletler Dünya'yı ziyaret edecek Uzaylılarla İlk Teması Sağlayacak Özel Elçi ünvanıyla Malezyalı astrofizikçi Mazlan Othman'ı
atadığında kafalar karışmıştı.

KonuMankeni.com NASA basın toplantısını CERN'deki 7 Tev'lik Atlas Deneyi'nde, Şili'deki kurtarma operasyonu ve Meksika Körfezi'ndeki petrol sızıntısını kapatma çalışmalarında olduğu gibi NASA'nın basın toplantısını da canlı video ile naklen yayınladı. NASA'nın basın toplantısı ve öncesindeki gelişmeler Roswell Vak'asına kadar uzanabilecek pekçok sırrı da aydınlatabilir deniliyordu. Fakat uzayda değil arsenikte yaşam çıktı. Astrobiyoloji, evrende yaşamın kökeni ve evrimini, yaşamın bulunabileceği yerler üzerine bir bilim dalı.

UFO Churchill
* 2012 aslında 2012 değil...
* Roswell ve diğerleri ne gizlendi
* Mars'ta hayati gelişme
* CERN'de Anti-Madde
* Alice'de Mini-Bang yapıldı!
New York'ta 13 Ekim UFO'su Video
* NASA 2012 Kehaneti

NASA'nın öncesinde Mazlan Othman'ın atanmasıyla kamuoyu BM'nin
pek az bilinen bir Dış Uzay İşleri Ofisi'nin olduğunu da öğrenmişti. Hemen komplo teorileri üretilmeye başladı ama paniğe kapılmadan önce, yakın dönemde olanları biraraya getirip bakarsak tuhaf bir manzara ile karşı karşıya olduğumuzu da görebiliriz. Kamuoyundan birşeyler mi gizleniyordu, gelmeleri yaklaştı, insanlar ''temas''a psikolojik olarak hazırlanmaya mı çalışılıyor?

Stonehange'in sırları* Hawking Evreni anlatıyor Video)
* İran füze denemesinde UFO Video
Moskova'da UFO bulutları Video

Kimbilir, Hawking'in yeni kitabı ve dünyayı terketme uzaya gitme zamanın yaklaştığını söylemesi de bunun bir parçasıdır...

Filmi biraz geriye sarmak gerekiyor. İngiltere'de otistik bir hacker, 2000 ve 2001'de NASA ile Pentagon sistemlerine sızdı. Hem de bunu saatler içinde yaptı. ABD, izini buldu ve İngiltere'den tutuklanıp kendilerine teslimini istedi. ABD yetkililerine göre o gelmiş geçmiş en büyük hacker. 

Gliese 581: The 1. potentially habitable exoplanet Video
* Hawking ve Modern Fizik gerçekte ne biliyor? 

Gary McKinnon'dan bahsediyoruz... Halen ABD'ye gönderilmeyi bekliyor. Peki, Gary McKinnon ne arıyordu. Tek bir maksadı vardı, ünlü Roswell Vak'asını ispat edecek, 51. Bölge'nin sırrını aydınlatacak Gizli Belgeler'i bulmaktı. Roswell Vak'asını ispat etmeye çalışmak Gary McKinnon'a çok pahalıya maloldu.

Gary McKinnon'ın iade davası sürerken 2010'da ortaya başka belgeler çıktı.

İngiltere Ulusal Arşivi'nin gizlilik hükmü kaldırılan belgeleri arasında,  Başbakan Winston Churchill ile ABD Başkanı Dwight Eisenhower'ın biraraya geldikleri ve büyük bir UFO Vak'asına ait delillerin gizlenmesi için görüştüklerine dair bir belge de (yanda) çıktı. Fakat, diğerlerinin gizli tutulduğu da iddia ediliyor.

Belgeler dışında garip birtakım olaylar da oldu.

Mesela Barack Obama'nın Başkanlık törenleri sırasında CNN canlı yayına yansıyan uçan bir cismin görüntüsü kafaları karıştırdı, günlerce konuşuldu, tartışıldı, ne olduğu tam anlaşılamadı.
Ardından İran'ın füze denemesi... UFO Videomu yoksa Hayalet Uçak mı olduğu anlaşılamayan bir cisim görüntülendi. Üstelik, bu İran televizyonunun çekimiydi ve cisim, bilinen Hayalet Uçak'tan çok daha hızlı hareket ediyordu. Moskova'daki ne olduğu çözülemeyen ve yine canlı yayınlara yansıyan bulutlar Videoıda kafaları karıştırdı. Bunlar amatör çekimler değildi. Bunların dışında medyaya yansıyan ama bir dedikodu olarak kalan, Avustralya'da Queensland'de dağa UFO çarptı söylentisi de vardı..

Mazlan Othman'ın atanmasının ardından garip bir olay daha meydana geldi. ABD ve İngiliz ordusundan emekli pilotlar çok edici bir ifşaatta bulundu.

Uzaylılar'ın nükleer silah üretimine engel oldukları gibi ''deli saçması'' gelebilecek bir açıklama yaptılar ama gizli belgelerden ve tanıklıklardan sözediyorlar.

Pilot Robert Salas ile sessizliklerini bozmaya karar veren 6 eski ABD hava kuvvetleri subayının, üsler üzerinde uçan UFO'lar hakkında Amerikan hükümetinin gizli belgeleri açıkladılar.

Salas, 16 Mart 1967'de, Montana'daki Malstrom hava üssünde görevdeyken bir uçan nesnenin üs üzerinde dolaştığını gördüğünü ve bunun üzerine 10 nükleer füzenin devredışı kaldığını anlattı.

NASA will hold a news conference at 2 p.m. EST on Thursday, Dec. 2, to discuss an astrobiology finding that will impact the search for evidence of extraterrestrial life. Astrobiology is the study of the origin, evolution, distribution and future of life in the universe* Köy efsanesi gerçek çıktı
* Cevabı verilemeyen 10 soru
* Apophis çarparsa Video 

Bundan bir hafta sonra aynı olayın bir başka üste tekrarlandığını anlatan Salas, ABD ordusunun nükleer üsler üzerinde uçan bu nesneler hakkında yalan söylediğini, bunu kanıtlayabileceklerini iddia etti.

Albay Charles Halt da, İngiltere'de nükleer silah bulunduran birkaç üsten biri olan, İpswich yakınlarındaki RAF Bentwaters'da 30 sene evvel UFO gördüğünü söyledi. Halt, uçan nesnelerin üsse ışın huzmeleri yaydığını, daha sonra askeri radyoda uzaylıların nükleer depoya indiğini duyurduğunu ileri sürdü.

* Piskopos Malacchia'nın Kehânetleri 
* Maya Takviminin yaprakları
* Baba Vanga'nın Kehânetleri

Halt, ''ABD ve İngiltere gizli servislerinin, gerek o zaman gerekse şimdi, herkesin iyi bildiği dezenformasyon yöntemlerini kullanarak, RAF Bentwaters'da olanların önemini azaltmaya çalıştıklarına inandığını'' söyledi.

Pilotlar, 2003 gibi yakın bir tarihte de olan uzaylı müdahalesiyle ilgili 120 eski askeri personelin tanıklığını kanıt olarak göstereceklerini ve yetkililerden uzaylıların dünyayı ziyaret ettiğini artık kamuoyuna açıklamalarını isteyeceklerini ilan etti.

Dolayısıyla,
Mazlan Othman'ın atanmasının ardından NASA'nın basın toplantısı fantastik bir olay değil önümüzdeki günlerin habercisi olabilir diye bekleniyordu ama bakteri çıktı...

NASA-FUNDED RESEARCH DISCOVERS LIFE BUILT WİTH TOXIC CHEMICAL
NASA-funded astrobiology research has changed the fundamental knowledge about what comprises all known life on Earth.

Researchers conducting tests in the harsh environment of Mono Lake in California have discovered the first known microorganism on Earth able to thrive and reproduce using the toxic chemical arsenic. The microorganism substitutes arsenic for phosphorus in its cell components.

"The definition of life has just expanded," said Ed Weiler, NASA's associate administrator for the Science Mission Directorate at the agency's Headquarters in Washington. "As we pursue our efforts to seek signs of life in the solar system, we have to think more broadly, more diversely and consider life as we do not know it."

This finding of an alternative biochemistry makeup will alter biology textbooks and expand the scope of the search for life beyond Earth. The research is published in this week's edition of Science Express.

Carbon, hydrogen, nitrogen, oxygen, phosphorus and sulfur are the six basic building blocks of all known forms of life on Earth. Phosphorus is part of the chemical backbone of DNA and RNA, the structures that carry genetic instructions for life, and is considered an essential element for all living cells.

Phosphorus is a central component of the energy-carrying molecule in all cells (adenosine triphosphate) and also the phospholipids that form all cell membranes. Arsenic, which is chemically similar to phosphorus, is poisonous for most life on Earth. Arsenic disrupts metabolic pathways because chemically it behaves similarly to phosphate.

"We know that some microbes can breathe arsenic, but what we've found is a microbe doing something new -- building parts of itself out of arsenic," said Felisa Wolfe-Simon, a NASA Astrobiology Research Fellow in residence at the U.S. Geological Survey in Menlo Park, Calif., and the research team's lead scientist. "If something here on Earth can do something so unexpected, what else can life do that we haven't seen yet?"

The newly discovered microbe, strain GFAJ-1, is a member of a common group of bacteria, the Gammaproteobacteria. In the laboratory, the researchers successfully grew microbes from the lake on a diet that was very lean on phosphorus, but included generous helpings of arsenic. When researchers removed the phosphorus and replaced it with arsenic the microbes continued to grow. Subsequent analyses indicated that the arsenic was being used to produce the building blocks of new GFAJ-1 cells.

The key issue the researchers investigated was when the microbe was grown on arsenic did the arsenic actually became incorporated into the organisms' vital biochemical machinery, such as DNA, proteins and the cell membranes. A variety of sophisticated laboratory techniques was used to determine where the arsenic was incorporated.

The team chose to explore Mono Lake because of its unusual chemistry, especially its high salinity, high alkalinity, and high levels of arsenic. This chemistry is in part a result of Mono Lake's isolation from its sources of fresh water for 50 years.

The results of this study will inform ongoing research in many areas, including the study of Earth's evolution, organic chemistry, biogeochemical cycles, disease mitigation and Earth system research. These findings also will open up new frontiers in microbiology and other areas of research.

"The idea of alternative biochemistries for life is common in science fiction," said Carl Pilcher, director of the NASA Astrobiology Institute at the agency's Ames Research Center in Moffett Field, Calif. "Until now a life form using arsenic as a building block was only theoretical, but now we know such life exists in Mono Lake."

The research team included scientists from the U.S. Geological Survey, Arizona State University in Tempe, Ariz., Lawrence Livermore National Laboratory in Livermore, Calif., Duquesne University in Pittsburgh, Penn., and the Stanford Synchroton Radiation Lightsource in Menlo Park, Calif.

NASA's Astrobiology Program in Washington contributed funding for the research through its Exobiology and Evolutionary Biology program and the NASA Astrobiology Institute. NASA's Astrobiology Program supports research into the origin, evolution, distribution, and future of life on Earth.

Participants are:
-     Mary Voytek, director, Astrobiology Program, NASA Headquarters, Washington
-     Felisa Wolfe-Simon, NASA astrobiology research fellow, U.S. Geological Survey, Menlo Park, Calif.
-     Pamela Conrad, astrobiologist, NASA's Goddard Space Flight Center, Greenbelt, Md.
-     Steven Benner, distinguished fellow, Foundation for Applied Molecular Evolution, Gainesville, Fla.

Participants are:
-     Mary Voytek, director, Astrobiology Program, NASA Headquarters, Washington
-     Felisa Wolfe-Simon, NASA astrobiology research fellow, U.S. Geological Survey, Menlo Park, Calif.
-     Pamela Conrad, astrobiologist, NASA's Goddard Space Flight Center, Greenbelt, Md.
-     Steven Benner, distinguished fellow, Foundation for Applied Molecular Evolution, Gainesville, Fla.
-     James Elser, professor, Arizona State University, Tempe


* Cep'te de resimli uyarı olsun
* VA Dünyayı teğet geçtii
* Yeni nesil vampirler Dünya'yı istilâ ediyor
* New York'ta karartma
* Hawking Vs. The God
* Garip yaratıklar resmi geçiti
* El Dan Brown Örgütü CERN'de
* Âlimler ve Câhiller
* Tanrıcılık oynuyor, yapay yaşam başlattıı
* 2012 aslında 2012 değil...
* Piskopos Malacchia'nın Kehânetleri 
* Maya Takviminin yaprakları
* Baba Vanga'nın Kehânetleri
* Âni Kutup Kayması teorisi ispatlandı
* Apophis yapamazsa 1999 RQ36 yokedecek 
* Boom De Yada Ah Dah Video
* Roswell Vak'ası ve diğerleri, daha neler saklandı?
* CERN'den Kaptan Kirk'e
* Bütün Kötülüklerin Anası mı??
* WISE'ın gözünden Mars Video 
* 27 Ağustos'ta efsanesi...  
* 14 TeV'de neler olabilir? 
* Stephan Hawking vs Peter Higgs...
* Devesa R136a1 Video
* Betelgeuse, kıyâmet alâmeti mi?
* Horton Düzlüğü İnce Lorisi ile 1 gece
* İnsan kurbân etme sunakları
* Yeni kabus: NDM-1
* 35 dolara iPad 2011'de?!?
* Ölü Penguenler Derneği
* AIDS jeli üretildi
* Gerçek El Dorado bulundu mu?
* Nuh'un Gemisi'nde tarikat kavgası çıktı Video
* Yeni akraba: X-Women
* 2009 Kasım'daki düşük yoğunluklu çarpışmaların görüntüleri
* Atlas Deneyi Simulasyonu
* Erkek Denizatı doğuruyor Video

* Evrende Karanlık Akım
* 15 Ocak 2010: Kargaşa döneminin başlangıçı
* T Pyxidis patlarsa yanarızz 
* Öldüren oyun Space Monkey efsanesii
* Evrenin bebeklik çağının foto-albümüü
* Yeni süper dünya 61 Virginis'tee

* Maya Takviminin yaprakları
* Baba Vanga'nın Kehânetleri

* Spinoloricus Cinzia yeni bir tür mü?? * Piskopos Malacchia'nın Kehânetleri
* Nuh'un Gemisi'nde tarikat kavgası çıktıı * Gerçek El Dorado mu??
* Google seni dikizliyorr * Kutsal Kase de Cennet Bahçesinde mi?
* Apophis senaryoları: Çarparsa ne olacak Video * Evren'in geçmişine yolculuk Videok
* Gerçek Marslı fosillerii * Bilim Tanrıcılık oynuyor
* Astronomlar onun peşindee * Evrim Adası Galapagos'tan kaçışş
* Uzay Macellan'ı Kolomb'u uzak denize gidecek * CERN'de yeni muammaa
* 2012 aslında 2012 değil.... * 100 milyon sonra yokoluşş
* Facebook'ta alarmm * Yeni süper dünya 61 Virginis'tee
* Siz de Zombi olabilirsinizz * Görünmezlik pelerini geliyorr
* 7.7 ile 6.9 tsunami olacağı beklentilerii * Herkesin tersine dönen WASP-17bb
* Denizyıldızlarının intihârıı * El Dan Brown Örgütü CERN'dee
* Âlimler ve Câhillerr * Stephan Hawking mi Peter Higgs mii
* WISE'ın gözünden... * Gelecek Matrix mi Terminatör mü
* CIA'nın ünlü Kryptos Heykelii * Ölümün kokusuu
* Sağlıklı yaşam doğal çevre lay lay lomm * H1N1 biyolojik silah iddialarıı
* AİDS'in de mutantı bulunduu * Kenenin de mutant'ı
* Canlı canlı Evrim * Güneş sistemimizin en soğuk noktasıı
* Garip yaratıklar resmi geçiti * Apollo 11 çöle mi indi?!?
* Dünyanın geçmişine benzeyen gezegenn * Kayıp tür Darwinopteruss
* Duvarda asılı Kayıp Halkaa Jüpiter'e çarpan dünyaa
* Heredot'un kayıp Pers ordusuu * Dünya'nın 7. sonuu
* Patrick Geryl'den dehşet senaryosuu * Kayıp kıta Atlantis'i bulduk 
* Moskova'da UFO bulutlarıı * İran'ın füze denemesinde UFOO
* Dağa UFO mu çarptı?! * Saturn'ün sırrı çözüldüü
* Çok yaşa Turritopsis Nutricula!! * Bağışıklık sistemini devredışı bırakann
* Düşünce okumada yeni yöntemm * Yeti Kocaayak Video
* Meksika'daki garip yaratıkk * Çin'de ayaklı bir yılann
* Volkanların ''Rosetta Taşı'' bulundu * Sibirya'nın Mavi Gözü'nde siyah halkalar
* Dr. Finkelstein'ın insan yiyen robotu.... * Klonlamadan sonra yapay sperm
* Büyükbeyaz mı? Serikatil mi?