Area 51 photos, 51. Bölge fotoğrafları, A 12 spy plane, 51. Bölge nedir,
Bookmark and Share FBI raporu sonrasında Mayıs 2011'in sonunda ortaya çıkan ve casus uçak A-12'nin testlerini gösteren yeni fotoğraflarla, komplo teorilerinin merkezindeki efsanevi 51. Bölge - Area 51 üzerindeki sır bulutu hafif hafif kalkmaya başlasa da, daha pek çok gizli kalan nokta var. Yine de, Artık, kimse 51. Bölge'de çok büyük sırların olduğu rivayetlerini, iddialarını komplo teorisi diye elinin tersiyle itemez. Hele ki, National Geographic'in 19 Haziran 2011 TSİ 21.00'de yayına soktuğu belgeselinden sonra... Yine de, şu bir gerçek ki yakın dönemin en esrarengiz olaylarından birinin üzerindeki sır perdesi, otistik bir hacker'ın takıntıları sayesinde aralanıyor...
sangreal, sang real, sangreal Papyrus, New Coptic Gospel Papyrus, Hz. İsa Mecdelli Magdalalı Meryem ile evlenmiş, Koptik dilinde yazılmış incil papirüs, New Coptic Gospel Papyrus, Jesus said to them My wife, Karen L. King
* Secret Airline, Area 51
* ABD'nin yeni silahıVideo
* Tehlikeli zihin okuma oyunu
* Tanrı Parçacığı bulundu mu HiggsBozonuLeaks
* Olimpiyat açılışında UFOVideo

FBI'ın Nisan 2011'de yayınladığı
gizli ajan Guy Hottel’in raporu, Roswell Vak'asının bir komplo teorisi olmadığını gün yüzüne çıkarttı. Rapor, 51. Bölge'de başka neler gizlendi sorusunu da akıllara bir kez daha getirirken komplo teorisi denilen olaylar gerçek mi şüphesini de doğuruyor...
51. Bölge pekçok filme romana da ilhâm kaynağı oldu. Kutsal Ahit Sandığı ve orijinal 13 Kristal Kafatası'nın 51. Bölge'de saklandığı rivayet edilir.... Popüler bir örnekle Indiana Jones serisinin son filmi de bu komplo teorileri ve efsaneler üzerine kuruludur.

2010'da İngiliz Ulusal Arşivi'nden Winston Churchill ile Dwight Eisenhower'ın yazışmalarının ve Yeni Zelanda'nın gizli UFO belgelerinin ortaya çıkmasının ardından, 2011'de FBI'ın yayınladığı rapor Roswell Vak'ası Hackerı Gary McKinnon'ın geçmişten gelen kurtarıcıları olabilir mi? Bekleyip görmek gerekecek...

''Uçan çisimlerde üç çeset bulundu... Her araçta insan vücuduna benzer üç ceset bulduk. Bulunanlar 90 santimetre boyunda ve metalik kıyafetler giyiyor. Her birinin vücudu pilotların giydiği kıyafetlere benzer bandajlarla kaplı.'' Hottel, Hava Kuvvetleri’nden bir müfettişin uzaydan gelen üç uçan dairenin ABD’nin New Mexico eyaletine iniş yaptığını aktardığını yazdı.
Clavicula Salomonis, Clavicula Salomonis, Süleyman'ın Anahtarı, Hz Süleyman'ın güçleri
* Papa hangisini kastetti: Craig Venter-CERN
* Gelen Kızkardeş mi Marduk mu?
* Yeni tuhaf okyanus canlıları Video
* Mazlan Othman ve UFO'lar garip bir şeyler oluyor
* Phoenix Işıkları-Phoenix Lights Video
* Mazlan Otham, UFO'lar, NASA arsenikte yaşam

ROSWELL VAK'ASI NEDİR
1947'de New Mexico’nun Roswell Kasabası’na uçan daire düştüğü iddiaları o günden beri kalın bir sır perdesinin arkasında saklanmış, ABD hükümeti bugüne de bunun ''meteoroloji balonu'' olduğunu iddia etmiş ve ortaya çıkan fotoğrafları da düzmece olarak nitelemişti.


UFO churchillTarih: 8 Temmuz 1947
Yer: New Mexico'nun Roswell şehri...

* Dünya'nın 7. sonu Video

Idaho'da kurtarma pilotu Kenneth Arnold, 25 Haziran'da kayıp bir uçağı Washington'daki Cascade Dağları üzerinde aramaya çıktığında havada dokuz tane disk şeklinde uçan daire gördüğünü iddia ettikten iki hafta sonrasında ''fincan tabağı'' denilen bir uçan dairenin ele geçirildiği dedikoduları yayıldı.

Ülkedeki çalkantı üzerine Pentagon, haberi yalanlayarak pilotun gördüğü ve düşenin bir araştırma balonu olduğunu açıkladı ve olayı örtbas etti. Olay yıllarca tartışıldı. ABD hükümetleri olayı hep reddetti.
51. Bölge ise bir efsaneye dönüştü...

27 Mayıs 1995 de Roswell Vak'ası için bir başka önemli bir tarihti. İngiliz TV yapımcısı Ray Santili 16 mm'lik 14 bobinden oluşan filmleri gösterdi. Film 82 yaşındaki ordu fotoğrafçısı Jack Barnett'a aitti. Temmuz 1947'deki Roswell UFO kazası sırasında çekilmişti ve Barnett bir kopyasını da kendisine saklamıştı. Görüntülerde uzaylı yaratığa yapılan otopsi de vardı.
Olay yine tarışılırken Pentagon ve ABD üstünü örtmeye çalışmıştı. Fakat 1947'de 51. Bölge'de Teğmen rütbesiyle görevli olan Walter Haut, ölümünden sonra açılmak üzere yazdığı mektupta, ABD ordusunun birçok teknolojiyi bu ''kazada'' ele geçen dünya dışı uzay mekiğinden aldığını iddia etmişti. Haut, 2008'de hayatını kaybedince mektup da ortaya çıkmıştı. Mektupta 62 yıl önce New Mexico Roswell yakınlarına düşen cismin içinde uzaylı cesetleri de bulunan bir UFO olduğunu ve bunların Amerikan ordusu tarafından gizlendiği yazılıydı... Bütün bunlara rağmen Pentagon ve ABD hükümetleri Roswell Vak'asının bir hayal mahsülü olduğunu iddia etmeye devam etmişti. Taa ki Nisan 2011'de FBI raporu yayınlana dek.

Roswell Vak'asını ispat etmeye çalışmak Gary McKinnon'a çok pahalıya maloldu. ABD, Otistik hacker'ın kendisine verilmesini talep ediyordu...

Stonehange'in sırları* Tardigrada ile Cyanobacteria'nın sırrını çözen...
* Radyasyon vücuttan nasıl atılır
* Boom De Yada Ah Dah

Mahkûm edilmesi sadece hackerlıktan mı yoksa diğer komplo teorileri gibi hayal mahsulü denilen Roswell Vak'ası da gerçekti, bunu gizlemek için mi mahkûm ediliyor diye uzun zamandır tartışılıyor. Şimdi, ortaya çıkan belgeler onun için kurtarıcı olabilir.


Winston Churchill ile
Dwight Eisenhower, İngiliz Ulusal Arşivi'nin açıklanan Gizli Belgeleri buzdağının gösterilen kısmı olduğu, asıl belgelerin halen Devlet Sırrı olarak tutulmaya devam ettiği konuşuluyordu. FBI'ın yayınladığı raporla Bu da doğru çıkıyor. Biz, yine de Roswell, Bütün Kötülüklerin Anası mı denilen HAARP ve diğerlerine bakalım...

''Komplo Teorisi'' filmini hatırlarsınız, Mel Gibson'ın canlandırdığı Jerry Fletcher ve başına gelenleri. 1997 yapımı filmdeki asıl başına dert olan ''Komplo Teorisi'', HAARP'la yaratılacak Marmara Depremi ve ABD Başkanına yapılacak suikastle ilgiliydi.

Film, 1997'de vizyona girmişti. Marmara-Gölcük Depremi ve ardından Düzce depremi 1999'da meydana gelmiş ve tuhaf bir başka tesadüfle filmde telaffuz edilen 7.3'e çok yakın bir şiddette olmuş, bu da o dönemde bir sürü Komplo Teorisi doğurmuştu. Üstelik yine filmdekine benzer bir biçimde, Türkiye'de tam da depremin olacağı günlerde düzenlenecek uluslararası toplantı ertelenmiş, ABD Başkanı Bill Clinton, Düzce depreminden birkaç gün sonra toplantıya katılmak için gelmişti.

1908'de meydana gelen ve halen tam aydınlatılamayan Tunguska Olayı'nın da bağlandığı HAARP, 2010'da tekrar Komplo Teorileri'nin başrolünde fakat tarihin tozlu sayfalarından çıkan belgeler onun tahtını sarsabilir. Üstelik domino taşları etkisiyle dünyada pek çok şeyi yıkabilir.

Kayıp dünya, Roraima, Roraima Dağı, Roraima kayıp dünya* NASA 2012 Kehaneti
* 2012 aslında 2012 değil...
* Maya Takvimi
Laramidia tarihi değiştirecek

İngiltere Ulusal Arşivi'nin gizlilik hükmü kaldırılan belgeleri arasında,  Başbakan Winston Churchill ile ABD Başkanı Dwight Eisenhower'ın biraraya geldikleri ve büyük bir UFO Vak'asına ait delillerin gizlenmesi için görüştükleri iddiasını kanıtlayacak deliller bulunması Roswell Vak'asını aydınlatabilir.

Belgeler arasında gün yüzüne çıkan başka bir belge daha var ki, bu da yıllardır kullaktan kulağa yayılan ve ''Şehir Efsanesi'' denilen bir vak'a idi.

Keşif görevinden dönen Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne bağlı mürettebatın UFO gördüğü iddiası Churchill'e iletiliyor. Sunulan bilgi, üssüne dönen uçağın bir UFO'nun gölgesinde kaldığı; mürettebatın bu cismi fotoğrafladığı ve uçağın yanında sessizce, boşlukta asılı gibi duran cismin bir süre sonra hızla uzaklaştığı.

Churchill de bunun kitlesel panik yaratacağı ve insanların dini inançlarını yerlebir edeceği gerekçesiyle belgelerin 50 yıl gizli tutulması kararını veriyor.

Spinoloricus Cinzia* Garip yaratıklar resmi geçiti 
* Apophis yapamazsa 1999 RQ36 yokedecek 
* Apophis çarparsa Video  

Gizli İngiliz belgeleri arasından
1964'teki Blue Streak füze denemesinin bir uzaylıyı gösterdiği önesürülen 14 dakikalık kayıp film de çıktı. Belgeler daha bir süre daha halka açık kalacak ve iseteynler bu gizli hazineleri alabilecek. Fakat şimdiden belgelerin bu kadar olmadığı ve bir kısmının sadece göz boyamak için sergilendiği konuşulmaya başladı..

Peki, başka ne yakın zamana dair ne türden komplo teorileri vardı onları da hatırlayalım.

40. yılında halen tartışılmaya devam ettiği gibi Ay'a o adım atıldı mı? Halen tartışılıyor...

2009'da Dünya tarihinin en büyük salgınına yolaçacağından korkulan, bütün dünyayı krize sokan Domuz Gribi virüsünün biyolojik silah olduğu... Bu yönde bilimsel veriler de mevcut...

Bermuda şeytan Üçgeni
Bermuda Şeytan Üçgeni, Atlantik Okyanusu'nda çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu, bazı paranormal olayların yaşandığı bölgenin adıdır. Kimsenin açıklama getiremediği bu esrarengiz fenomen, içinde bilim adamlarının da bulunduğu pek çok insan tarafından yıllarca 'doğaüstü bir takım güçlerin yaptırımı' olarak algılandı ve öyle de lanse edildi. Burada uzunca bir süre içinde sık aralıklarla bir sürü deniz aracı arkalarında iz bırakmadan kayboldu. Bu esrarengiz olayların üzerinde bir süre konuşuldu fakat olayın ne olduğu hiçbir zaman açıklanamadı. Sonraları ise bu üçgen içinde kaybolma olayları sona erdi. Bu bölge üzerinde iz bırakmadan kaybolan araçların (deniz,hava ) adedi yaklaşık olarak 200 civarında.

* Chupacabra efsanesi...
* 27 Ağustos'ta ne olacak efsanesi...  
* 2012 aslında 2012 değil...

Shakespeare Shakespeare değildi!
İngilizlerin büyük yazarı Shakespeare yoksa kendisi değil miydi? Birtakım komplo teorisyenlerine göre Shakespeare’in aslında Francis Bacon, Christopher Marlowe, William Stanley ya da Edward de Vere olduğu iddia ediliyor. Bazı teorilere göre de Iraklı şair Şeyh Zübeyir olduğu iddia ediliyor. Eserlerideki İslami esintiler bu teorileri ortaya atanları kanıtlar nitelikte birtakım ipuçları da veriyor. Komplo teoricileri, Shakespeare’in kendi eserlerinin sadece ismini taşıyan birkaç eser olduğunu, diğer eserlerin ise bu yazarlardan alıntılar olduğunu iddia ediyorlar.

* Dünya'nın 7. sonu Video
* İran'ın füze denemesinde UFOO
* Moskova'da UFO bulutları

Yeni Dünya düzeni
Bazı teorilere göre, kainatı yönetimsel ve finansal anlamda asıl yönetenler Masonlar. Bu teori hiç şüphesiz Mason cemiyeti içindeki politikacılar ve bazı iş adamlarının etkinliğini savunuyor. Ayrıca teoriyi ortaya koyanlar, bu konuda birçok kanıtın var olduğunda da hemfikir. Bu iddialara kanıt olarak bazı Masonik sembollerin New York'taki önemli noktalarda yer aldığını gösteriyorlar.

The Beatles'ın Paul McCartney'i sahte miydi?
Abbey Road pozunun sene-i devriyesi grubun kurulduğu ünlü sokakta kutlanadursun... Yaygın bir şehir efsanesi Paul McCartney'in 1966 yılında bir trafik kazasında öldüğünü söylüyor. İddialara göre, Beatles'ın sekteye uğramaması için de bu ölüm gizlendi ve yerine bir başkası kullanıldı. Teoriyi ortaya atanlar bu durumun ipuçlarının Beatles'ın bazı şarkı sözlerinde de anlaşıldığını vurguluyorlar. Mesela ''I'm so tired -Çok yorgunum'' ve ''Blackbird - Siyah kuş'' isimli şarkılarda Paul'un daha önce öldüğünün anlaşıldığını iddia ediyorlar.

Prenses Diana İngiliz Kraliyeti tarafından ölüdürüldü
Yürütülen tüm resmi araştırmalara rağmen bu spekülasyon ortalarda dolaşmaya devam etti. Komplo teorisine göre, Diana’nın Dodi El Fayed’le ilişkisi kraliyet ailesi için bir tehdit oluşturduğundan Prenses Diana öldürüldü ve cinayete kaza süsü verildi.

Serbest enerji kontrolü
Serbest enerji uzun yıllar boyunca birçok bilim adamının hayallerini süslemiş, üzerinde her on kişiden dokuzunun mutlaka doğru veya yanlış bir yorumunun bulunduğu ilginç bir konudur. Bazı teoriciler teknolojinin gelişmesiyle birlikte bazı enerji teknolojilerinin birtakım çıkar grupları tarafından kontrol altına alınmış durumda olduğunu savunuyor. Bu gruplar birçok etkileyici iletkenlik deneyiyle ortaya çıkan ''serbest enerji'' fenomeninin daha kolay ve etkin bir enerji üretmek için kolay ve yeni bir yol olduğunu düşünüyor. Bu serbest enerjinin de Yeni Dünya Düzeni' kuran birtakım gruplar arasında paylaşıldığını savunuyorlar.

Alüminyum folyo şapkası
Bazı komplo teoricileri kafaya takılan aluminyum folyodan yapılmış şapkanın beyin yıkama veya birinin aklını çelmeye karşı siper görevi göreceğini düşünüyor. Ayrıca kişiyi zihin okuma ve elektromanyetik alanlardan da koruyacağını savunuyor. Günlük hayatımızda sandviç sarmak için kullandığımız aluminyum folyonun koruyucu gücü o kadar ün saldı ki; World of Warcraft gibi bazı bilgisayar oyunlarına da konu oldu.

* Süpernova'nın kalbine Video
* Mars'ta hayati gelişme  
* CERN'den Kaptan Kirk'e
* WISE'ın gözünden Mars Video 
* 27 Ağustos'ta ne olacak efsanesi...  
* Piskopos Malacchia'nın Kehânetleri 
* Maya Takviminin yaprakları
* Baba Vanga'nın Kehânetleri
* Boom De Yada Ah Dah Video
* Evrende Karanlık Akım
* 15 Ocak 2010: Kargaşa döneminin başlangıçı
* T Pyxidis patlarsa yanarızz 
* Öldüren oyun Space Monkey efsanesii
* Evrenin bebeklik çağının foto-albümüü
* Yeni süper dünya 61 Virginis'tee

* CERN LHC: 14 TeV hıza çıkıldığında neler olabilir