* Kanlı Ay Dörtlemesi - Blood Moon Tetradı    
10 Aralık Ay Tutulması , Tam Ay tutulmasının etkileri, 2001in son tutulması , İkizler Burcunda Tam Ay Tuutulması, Ay Mars sert , ikizler koç kova oğlak terazi yay
Bookmark and Share Astroloji'de Düzensiz Yıl diye tanımlanan 2011'deki 6 Tutulmanın sonuncusu, 18 derece İkizler Burcundaki 10 Aralık Tam Ay Tutulması... Dolayısıyla, 25 Kasım'da yılın en büyük örtülmesinin meydana geldiği 25 Kasım Parçalı Güneş Tutulması'nın etkilerinin hemen ardından 10 Aralık 2011'daki Tam Ay Tutulması var ve Türkiye üzerinde tutulmuş olarak doğacağını düşünürsek, tutulmanın etkilerinin hemen görülecektir... 45 günlük periyot çok kritik, terörde dalgalanmalar olabilir. Ay'ın tutulmada Mars ile sert bir kontak içinde olması da aşağıda inceleyeceğimiz gibi Türkiye'de tehlikelere delalet ediyor. Ay-Mars kontakları tutulma zamanları tehlikelidir çünkü şiddet içerikli olayları ve patlamalara gebedir. Mars'ın Ay ile sert kontak halinde olması ve Mars’ın değitirici gezegen Pluto ile etkileşiminden dolayı, özellikle depremler akla geliyor... Hele ki Helen Fay Kırığı'nın harekete geçme sinyalleri verdiği şu günlerde... Tutulma sonunda Satürn ile kontakta olacak ve Türkiye'nin 5. Evi'nde olacak ki bu da hayra alamet değil, kısıtlayıcı olabilir... 10 Aralık 2011 Tam Ay Tutulması canlı izleİkizler Burcu'nda olması nedeniyle karakteri gereği hep ikilik içerir. Özellikle 10 Aralık, 9 Haziran, 11 Eylül ve 9 Mart doğumluları etkiliyor.

* 2012 Maya'sı tutmadı
* Ay Tutulması Video
* Jupiter Europa'da su var
* CERN Işıkhızını aştı

Tam tutulma esnasında Ay, Dünya'dan yaklaşık 397317 km uzakta olacak ve tutulma başladığında Ay, Boğa Takımyıldızının önünde olacak.

Ay, İkizler burcunun yöneticisi olan Merkür’ün geri harekette ve karşıt burcunda olan Yay’da ilerliyor. Tutulma anında Ay'ın parlaklığı yaklaşık 39 kat azalacak. 13.33.42 Tutulma Başlangıcı; 14.45.53 Tam gölge konisine giriş; 16.31.55 Tam tutulma; 18.17.36 Tam gölge konisinden çıkış; 19.29.52 tutulma sonu; Ay, İstanbul'da saat: 16.33'de doğacak.
İkizler burcunda Tam Ay tutulması, Doğu Avrupa üzerinde yükselen ve kuzeybatısında Kuzey Amerika üzerinden, tüm Asya ve Avustralya da izlenebilecektir. Filipinler'de, gün batımından sonra görülebilecektir. Bundan sonraki Tam Ay tutulması ise 15 nisan 2014'te.

TÜRKİYE ÜZERİNE ETKİLERİ
Kadim Dünya'dan günümüze Ay ve Güneş tutulmaları, her daim insanoğlunu korkutmuş ve kendi efsanelerini doğurmuştur. Fakat etkileri reel olmuştur... Tıpkı 1 Temmuz 2011 Parçalı Güneş Tutulması'nın ardından 10 Temmuz'da ''Silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek'' ve şike iddiasıyla Aziz Yıldırım'ın da tutuklandığı Futbol Operasyonu'nun yarattığı etkiler gibi... 

Tutulma anında Ay’ın Mars ile yapacağı sert kontak yüzünden, güvenliği tehdit edici olaylar, terör eylemleri, Suriye ile sıcak temas beklenebilir. Tarım ürünleri ile ilgili olası salgın hastalık haberleri gündeme gelebilir. Silahlı kuvvetlerle ilgili görev değişiklikleri, düzenlemeler, istifa haberleri duyulabilir. Hatta önümüzde ki 6 ay içinde muhalefet içinde büyük değişimler meydana gelebilir. Muhalefet liderlerinin özellikle de Kılıçdaroğlu’nun dikkat etmesi gereken bir dönem.

Tutulma sırasında Ay, Satürn ile kontakta olacak. Satürn Türkiye’nin 5. evinde hareket etmekte, Her türlü ulusal zevk ve eğlence, spor, genel eğlence, çocuklarla ilgili yeni kurallar, düzenlemeler, pek te hoşnut olunmayacak gelişmeler nüks edebilir. Ay-Satürn kontakları depresyonik etkiler yaratır ve tatmin edici değildir. Bunun yanı sıra bu tutulma ile bankacılıkla ilgili yeni bir operasyon süreci başlayabilir, bankaların sahipleri, yöneticileri şaibeli olaylar yüzünden içeri alınabilirler.

DEPREM ÂLAMETİ
Tutulmalar genel anlamda doğal afetleri tetikleyici  nitelikte olabiliyorlar.
Bilimadamları reddetse de tutulmaların öncesi ve sonrasında büyük felaketler yaşanmakta. Özellikle 11 Ağustos 1999 tam Güneş tutulması'ndan kısa bir süre sonra Gölcük Depremi; 2009'da yüzyılın en uzun ve en yıkıcı Güneş Tutulması'nın ardından Uzakdoğu'da ardı ardına yaşanan depremler ve doğal felaketler, 15 Ocak 2010: Kargaşa döneminin başlangıçı denilen Halkalı Güneş Tutulması'nın ardından yaşanan karmaşa ve depremler, seller  ''Kadim Korkular''ı körüklüyor...

Özellikle toprak grubu burçta yer alan Mars’ın tutulma anında Ay ile sert kontak halinde olması ve Mars’ın Pluto ile etkileşiminden dolayı, özellikle depremler, doğal afetler, atomla ilgili gelişmeler, patlamalar, toplu ölümler, suikast haberlerine bol bol rastlayabiliriz. Özellikle Plutonun değiştirici ve dönüştürücü etkisi ile bilginin, toprağın, gücün, maddenin el değiştirmeye başladığını değişimin ve dönüşümün eşiğindeyiz.


Stonehange'in sırları* Facebook'ta virüs tehditi
* 2011 Türkiye Dünya ve bütün burçlar
* Yellowstone patlarsa

2011'deki tutulmalar serisinin etkilerinin 
21 Aralık 2010'daki Ay Tutulması ile birlikte Türkiye üzerinde başladığını söyleyebiliriz ama Dünya için 15 Ocak 2010: Kargaşanın Başlangıçı denilen Halkalı Güneş Tutulması'nın ardından girilen karanlık dönem sürüyor...

4 Ocak 2011 Parçalı Güneş Tutulması'nın ardından 15-16 Haziran 2011 Tam Ay Tutulması'nın etkilerinin Türkiye üzerinde kırılma noktası etkisi yapabileceği söyleniyordu. 21 Aralık 2010 Ay Tutulması sonrası çift dil ve özerklik talebi gibi olayları gözönüne aldığımızda; 15-16 Haziran Ay Tutulması'nın 7 gün ardından 23 Haziran'da başlayan siyasi ve sosyal sürecin hemen ardından gelen 1 Temmuz Güneş Tutulması ve birkaç gün içinde gökte büyük değişimlerin etkileri çok güçlü oldu...

Normalde 2 Güneş ve 2 Ay Tutulması varken Astrolojide Düzensiz Yıl diye tanımlanan 2011'de 4 Güneş, 2 Ay Tutulması var. Gökten ölü kuşlar yağması Kıyâmet Âlameti korkusuna kapılan Dünya'yı gel-gitler ve karmaşa bekliyor deniliyordu ve yılın ilk 6 ayı bu kehanetleri doğruladı. Üstelik, 21 Aralık 2010'daki Ay Tutulması ile birlikte Türkiye üzerinde başlayan süreci düşünürsek tablo daha da karamsar bir hâle gelmekte...

Kayıp dünya, Roraima, Roraima Dağı, Roraima kayıp dünya* CERN - AntiCERN
* NASA 2012 Kehaneti
* Tanrı Parçacığı bulundu mu HiggsBozonuLeaks

AY TUTULMASI NEDİR?
Ay, Dünya'nın arkasını dolanıp gölgesine girdiğinde Ay tutulması olur. Ay Dünya'dan çok uzakta ve Dünya'nın gölgesi küçük olduğundan Ay tutulması yalnızca birkaç dakika sürer. Sadece dolunay sırasında oluşan bir Ay tutulmasını izlerseniz, Ay yüzeyini süpüren bir karanlık disk gölgesini görürsünüz. Bu, Dünya'nın gölgesidir.

Bir tam tutulmada gölge, Ay'ı tamamen kaplar ancak tamamen karanlık olmaz, koyu bir pas kırmızısına döner. Bunun nedeni, Güneş'ten gelen ışınların Dünya tarafından tutuluyor olmasına rağmen, ışınlardaki kırmızı renk tonlarının Dünya atmosferi tarafından saptırılması ve bunlardan bir kısmının Ay'a yansıması sonucu meydana gelmesidir. Tutulmanın olabilmesi için, Ay'ın, Dünya etrafındaki yörüngesiyle, Dünya'nın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesişim yerlerini belirleyen düğüm noktalarında veya bu noktalar civarında (dolunay safhasında) bulunması gerekir.

Ay, Dünya etrafında yılda yaklaşık 12 kez dolanır. Dolayısıyla, eğer Ay'ın yörünge düzlemi Dünya'nınkiyle çakışık olsaydı, bir yılda 12 kez Ay tutulması meydana gelebilirdi, fakat durum böyle değildir. Ay'ın yörünge düzlemi ile Dünya'nınki arasında yaklaşık 5° 9'lık bir açı vardır. Bu açı nedeniyle Dünya, Ay ve Güneş, Ay'ın Dünya etrafındaki her dolanımında tam olarak aynı doğrultuda bulunmazlar. Böylece her ay bir Ay tutulması oluşmaz. Nitekim bir yılda hiç Ay tutulması olmayabileceği gibi, en çok üç Ay tutulması meydana gelebilir.

Tam, parçalı ve kısmi olmak üzere üç tip Ay tutulması vardır. Bir Ay tutulmasının tam tutulma olabilmesi için Dünya ile Ay'ın yörüngelerinin düğüm noktalarında veya düğüm noktalarına çok yakın konumda olmaları gerekir. Aksi durumda düğüm noktalarının yakınlığına göre parçalı ya da kısmi tutulma gözlenir. Ay'ın uzaklığının tutulmaya etkisi ise, Ay ne kadar Dünya'ya yakınsa tutulma sürelerinin de o kadar artmasına sebep olur.


* Kuantum karadelikte
* Gölge İnternet
* 51. Bölge aydınlanıyor
* Susan Miller 21 Aralık Kehaneti
* Maya Takviminin yaprakları
* NASA 2012 Kehaneti
* 2012 aslında 2012 değil...
* Apophis çarparsa (Video) 
* Baba Vanga'nın Kehânetleri
* NASA arsenik ve komplo teorileri
* CERN'de korkunç şüphe
* Anti-Madde de bulundu!
* Roswell ve diğerleri ne gizlendi
* NASA'nın arsenikte yaşayan bakterisi (Video)
Phoenix Işıkları - Phoenix Lights (Video)
New York'ta 13 Ekim UFO'su (Video) 
* Hawking Evreni anlatıyor (Video))
* İran füze denemesinde UFO (Video)
Moskova'da UFO bulutları (Video)
Gliese 581: The 1. potentially habitable exoplanet (Video)
* Hawking ve Modern Fizik gerçekte ne biliyor? 
* İran'ın füze denemesi... UFO (Video)
* Köy efsanesi gerçek çıktı
* Cevabı verilemeyen 10 soru
* Cep'te de resimli uyarı olsun
* VA Dünyayı teğet geçtii
* Yeni nesil vampirler Dünya'yı istilâ ediyor
* New York'ta karartma
* Hawking Vs. The God
* Garip yaratıklar resmi geçiti
* El Dan Brown Örgütü CERN'de
* Âlimler ve Câhiller
* Tanrıcılık oynuyor, yapay yaşam başlattıı
* 2012 aslında 2012 değil...
* Piskopos Malacchia'nın Kehânetleri 
* Maya Takviminin yaprakları
* Baba Vanga'nın Kehânetleri
* Âni Kutup Kayması teorisi ispatlandı
* Apophis yapamazsa 1999 RQ36 yokedecek 
* Boom De Yada Ah Dah (Video)
* Roswell Vak'ası ve diğerleri, daha neler saklandı?
* CERN'den Kaptan Kirk'e
* Bütün Kötülüklerin Anası mı??
* WISE'ın gözünden Mars (Video) 
* 27 Ağustos'ta efsanesi...  
* 14 TeV'de neler olabilir? 
* Stephan Hawking vs Peter Higgs...
* Devesa R136a1 (Video)
* Betelgeuse, kıyâmet alâmeti mi?
* Horton Düzlüğü İnce Lorisi ile 1 gece
* İnsan kurbân etme sunakları
* Yeni kabus: NDM-1
* 35 dolara iPad 2011'de?!?
* Ölü Penguenler Derneği
* AIDS jeli üretildi
* Gerçek El Dorado bulundu mu?
* Nuh'un Gemisi'nde tarikat kavgası çıktı (Video)
* Yeni akraba: X-Women
* 2009 Kasım'daki düşük yoğunluklu çarpışmaların görüntüleri
* Atlas Deneyi Simulasyonu
* Erkek Denizatı doğuruyor (Video)

* Evrende Karanlık Akım
* 15 Ocak 2010: Kargaşa döneminin başlangıçı
* T Pyxidis patlarsa yanarızz 
* Öldüren oyun Space Monkey efsanesii
* Evrenin bebeklik çağının foto-albümüü
* Yeni süper dünya 61 Virginis'tee

* Maya Takviminin yaprakları
* Baba Vanga'nın Kehânetleri

* Spinoloricus Cinzia yeni bir tür mü?? * Piskopos Malacchia'nın Kehânetleri
* Nuh'un Gemisi'nde tarikat kavgası çıktıı * Gerçek El Dorado mu??
* Google seni dikizliyorr * Kutsal Kase de Cennet Bahçesinde mi?
* Apophis senaryoları: Çarparsa ne olacak (Video) * Evren'in geçmişine yolculuk (Video)k
* Gerçek Marslı fosillerii * Bilim Tanrıcılık oynuyor
* Astronomlar onun peşindee * Evrim Adası Galapagos'tan kaçışş
* Uzay Macellan'ı Kolomb'u uzak denize gidecek * CERN'de yeni muammaa
* 2012 aslında 2012 değil.... * 100 milyon sonra yokoluşş
* Facebook'ta alarmm * Yeni süper dünya 61 Virginis'tee
* Siz de Zombi olabilirsinizz * Görünmezlik pelerini geliyorr
* 7.7 ile 6.9 tsunami olacağı beklentilerii * Herkesin tersine dönen WASP-17bb
* Denizyıldızlarının intihârıı * El Dan Brown Örgütü CERN'dee
* Âlimler ve Câhillerr * Stephan Hawking mi Peter Higgs mii
* WISE'ın gözünden... * Gelecek Matrix mi Terminatör mü
* CIA'nın ünlü Kryptos Heykelii * Ölümün kokusuu
* Sağlıklı yaşam doğal çevre lay lay lomm * H1N1 biyolojik silah iddialarıı
* AİDS'in de mutantı bulunduu * Kenenin de mutant'ı
* Canlı canlı Evrim * Güneş sistemimizin en soğuk noktasıı
* Garip yaratıklar resmi geçiti * Apollo 11 çöle mi indi?!?
* Dünyanın geçmişine benzeyen gezegenn * Kayıp tür Darwinopteruss
* Duvarda asılı Kayıp Halkaa Jüpiter'e çarpan dünyaa
* Heredot'un kayıp Pers ordusuu * Dünya'nın 7. sonuu
* Patrick Geryl'den dehşet senaryosuu * Kayıp kıta Atlantis'i bulduk 
* Moskova'da UFO bulutlarıı * İran'ın füze denemesinde UFOO
* Dağa UFO mu çarptı?! * Saturn'ün sırrı çözüldüü
* Çok yaşa Turritopsis Nutricula!! * Bağışıklık sistemini devredışı bırakann
* Düşünce okumada yeni yöntemm * Yeti Kocaayak (video)
* Meksika'daki garip yaratıkk * Çin'de ayaklı bir yılann
* Volkanların ''Rosetta Taşı'' bulundu * Sibirya'nın Mavi Gözü'nde siyah halkalar
* Dr. Finkelstein'ın insan yiyen robotu.... * Klonlamadan sonra yapay sperm
* Büyükbeyaz mı? Serikatil mi?