Neanderthal DNA, Neandertal DNA, Neanderthal ile İnsan'ın akrabalığı var mı? Neanderthal İnsanı ile Homo Sapiens çiftleşti mi; yoksa Homo Sapiens, Neanderthal'lerin soyunu mu tüketti? İnsan DNA'sında Neanderthal DNA'sı var mı yok mu yani İnsan âri mi yoksa melez mi?
konumankeni.comBookmark and Share Neanderthal ile İnsan'ın akrabalığı var mı? Neanderthal İnsanı ile Homo Sapiens çiftleşti mi; yoksa Homo Sapiens, Neanderthal'lerin soyunu mu tüketti? İnsan DNA'sında Neanderthal DNA'sı var mı yok mu yani İnsan âri mi yoksa melez mi? 2009'dan beri Max Planck Institute Direktörü Svante Pääbo, Neanderthal kafatasını elinde tuttuğundan beri ortaya çıkan yeni bulgular ve fosillerle bu tartışılıyor... 2012'de yeni yayınlanan bir bilimsel çalışma ise şimdilik başka bir alternatif teori sunuyor. Fakat bundan önce kısa bir hatırlatmakta yarar var çünkü son 3 yılda ''Bilimsel gerçekler'' ve ''Tarihsel gerçekler'' sürekli değişti.  Clavicula Salomonis, Clavicula Salomonis, Süleyman'ın Anahtarı, Hz Süleyman'ın güçleri

* X-Women'ın sırrı aydınlanıyor
* Mars'tan 360 derece panoromik görüntü
* Tamamı renkli 3-D Mars

Hollanda'da bilim tarihinde ilk kez gerçekleşen bir olay oldu ve tesadüfen bulunan bir kafatası parçasının Neanderthal İnsanı'na ait olduğu Haziran 2009'da anlaşıldı. Bunun ardından Irak'ta bulunan kemikler, Neanderthal insanı hakkındaki teorileri sarsmış, hatta bilimsel gerçekleri çürütmüştü. İnsan ile Neanderthal ilişikisi tartışılırken Evrimde yeni bir halka denilen X-Women, bilmediğimiz yeni bir akrabamız ortaya çıktı. 1 ay geçmeden videosunu da seyredebileceğiniz yeni iki Hominid - İnsanımsı türü Australopithecus Sediba bulundu; gelişmeler bununla da bitmedi; Neanderthal ile akrabalık bağımız çıktı dedirten insanın soy ağaçını değiştiren Australopithecus Africanus keşfedildi; 2009'da Çin'de bir mağaradan çıkartılan insan kemiklerinin analizi sonrasında 2012'de yeni bir Homo türü mü denilen Maludong İnsanı ile tanıştık ve Kayıp Kıta Laramidia bir kez daha gündeme geldi... Tarih bilgilerimizin evrimi bununla da kalmadı ve 2012 Ocak'ında şimdiye kadar ki en eski dinazor embriyosu bulundu...

Gelinen noktada 
Australopithecus Africanus ile birlikte Homo Sapiens'in Neanderthal'le çiftleştiği tezi halkim olmuştu fakat Ağustos 2012'de yeni bir araştırmanın sonuçları başka bir ihtimal, yeni bir teori ortaya attı.

Modern insanlarla Neanderthallerin DNA'ları arasındaki benzerliklerin, ortak atalara mı yoksa melezleşmeye mi işaret ettiği, yeni bir araştırmanın konusu oldu. Cambridge Üniversitesi'nde yapılan araştırma, PNAS dergisinde yayınlandı. Önceki araştırmalarda öne çıkan görüş, bu iki toplumun genomlarındaki ortak yanların, türlerin çiftleşme yoluyla karışmasından geldiğiydi. Ancak yeni araştırmada başka bir açıklama daha var.
Kayıp dünya, Roraima, Roraima Dağı, Roraima kayıp dünya

Modern insanın, yani Homo sapiens türünün evrimiyle ilgili teorilerin hepsi, kökenimizin Afrika olduğunu kabul etse de, daha eski insan türleriyle melezleşme iddiaları konusunda ciddi görüş ayrılıkları var.

Son araştırmayı yürüten Cambridge evrimsel biyoloji uzmanları Dr. Anders Eriksson ve Dr. Andrea Manica, melezleşmeyi destekleyen kanıtları yeniden değerlendirmek için bilgisayar simülasyonlarına başvurdu. Vardıkları sonuca göre, modern Avrasyalı insanlarla Neandertaller arasındaki ortak DNA oranını açıklamanın tek yolu melezleşme değil. Yüzde 1-4 olarak tahmin edilen bu oran, her iki grubun da 350 bin yıl önceki ortak bir atadan gelen ve daha sonra Kuzey Afrika'da izole halde yaşayan bir topluluktan gelmeleriyle de açıklanabilir. Eğer böyleyse, modern insanlar 60-70 bin yıl önce Afrika'nın dışına yayıldığında, bu genetik benzerliği taşıyordu demektir.

Diğer yandan, Neandertal kalıntıları üzerinde yapılan DNA çalışmaları, onların genomlarıyla sadece modern Avrupalı, Doğu Asyalı ve Okyanusyalıların genomları arasında 'polimorfizm' denilen ortak genetik imzalar olduğunu gösteriyor. Ancak bu ortaklık, Neandertaller ile modern Afrikalılar arasında görülmüyor.

Evrimsel biyologlar buradan, Afrkilalılar dışındaki modern insanlarla Neandertaller arasındaki genetik benzerliğin, Neandertallerin anavatanı olan Avrupa ve Batı Asya'da buluşan bu iki türün melezleşmesinden kaynaklandığı sonucuna ulaşabiliyor. Melezleşme görüşünü savunan Harvard Üniversitesi profesörlerinden Prof. David Reich, son çalışmanın bu görüşü çürüttüğüne ikna olmuş değil ve ''Genetik benzerliğin gen alışverişi veya ortak atadan kaynaklandığını ayırdedebilecek metodlar kullandıklarını'' söylüyor. Yaptıkları analizlerde, gen akımının izlerini açıkça gördüklerinde ısrarlı. Hatta, Afrikalı olmayan günümüz insanlarıyla Neandertaller arasındaki en son gen alışverişinin olduğu dönemi tespit ettiklerini öne sürüyor: 47-65 bin yıl önce.

Afrika'dan çıktıktan sonra Neandertallerle karıştık mı, yoksa zaten ortak atalarımız bunu bizim için yapmış mıydı? Bu soru üzerine tartışmalar devam edecek gibi gözüküyor.

Mısır'ın kadim assolisti
* Volkanların ''Rosetta Taşı'' bulundu
* Gerçek El Dorado bulundu mu?
* Lahun labirenti
* NASA'nın 2012 Kehaneti
Tutankhamun'un uğursuz trompetleri (Dinle)
* 2012 Altın Çağ'ın girişi mi, Dünya'nın Sonu mu
* Gelen Marduk mu kızkardeşi mi?
* Kleopatra efsanesi çöküyor
* 2012, aslında 2012 değil
* Görünmeyen Düşman Varolmamalı
* Australopithecus Sediba
* Garip yaratıklar resmi geçiti
* 2012 Maya'sı tutmadı
* Kent içinde paralel evren
* CIA'nın ünlü Kryptos Heykeli
* Clavicula Salomonis
* Gerçek El Dorado bulundu mu?
* Maya Takvimi sayfaları- Dresden Codex
Kayıp Dünya'dan manzaralarr * Kadim Pi'nin ilginç hayat hikâyesii
* Ayasofya'nın Meleğii * Kazım Karabekir Paşa gerçeği
* Nuh'un Gemisi'nde tarikat kavgası (Video) * Harem Dairesi'nin gizemli dünyasıı
* Osmanlı Tarihine giriş kitapları  * Kayıp kıta Atlantis'i bulduk 
* 2012, aslında 2012 değil: Maya Takvimi * Baba Vanga'nın kehânetleri
* Volkanların ''Rosetta Taşı'' bulunduu
* Garip yaratıklar resmi geçiti
* Robin Hood, Hitler'in hizmetkârıymışş * Heredot'un Kayıp Pers Ordusuu
* Firavun'un tek bir sırrı ve laneti * Piskopos Malacchia'nın kehânetleri
* Neanderthal ile Homo Sapiens çiftleşti mi? * Meksika'daki garip yaratıkk
* Dino-kuş Anchiornis * Paleontolojik Devrim
* Süper volkan patlamaları teorisi Tyrannosaurus rex (T-Rex) fosili
* Kayıp tür: Darwinopteruss
* Duvarda asılı Kayıp Halkaa
* Elmacık'ın gizli hazinesii
* Ve Bonjo ve Matilda ve Clancy....
* El Dan Brown Örgütü CERN'de * Kutsal Kase de Cennet Bahçesinde mi?
* Ölümün kokusu
* Bilim Tanrıcılık oynuyorr
* Dünya'nın 7. sonu * Düşünce okumada yeni yöntemm
* İran'ın füze denemesinde UFO * ''Yeti Kocaayak'' (video))
* Dr. Finkelstein'ın insan yiyen robotu... * Sibirya'nın Mavi Gözü'nde siyah halkalar