Malu Dong, malu dong masa anak muda ngintip tante-tante ya gak, maludong fossil, Kırmızı Geyik Mağaralılar, red Deer people
malu dong photo galleryBookmark and Share ''Tarih kitapları tekrar yazılacak'' ''Şimdiye kadarki Tarih bilgilerimiz tamamen değişti'' ''İnsanlığın tarihi değişiyor'' özellikle 2008 ve 2009'dan bu yana gerek dinazorlar ve gerekse atalarımıza dair yeni keşiflerle bunlar neredeyse birer kalıp, klişe haline geldiler... Ve bir kez daha aynı kalıpları kullanmak durumundayız.

Bundan 4-5 yıl öncesine dek 
Homo Erectus vardı; Homo Neanderthalensis vardı ve Homo Sapiens yani biz vardık. Şimdiyse, İnsanoğlu'na dair bilgilerimiz tekrar yıkılıyor. Bu başdöndürücü olaylar zinciri içinde 2012'ye gelmeden önce 2009'a dönmeliyiz.

Haziran 2009'da Kuzey Denizi'nden ''kuzen''imiz Neanderthal'e ait bir kafatası parçası bulunduğu günkü bilgiler ile 1 ay sonra Temmuz 2009'da Irak'ta ortaya çıkan gerçek bambaşkaydı. 2010'da önce X-Women bulundu ve evrimde yeni bir halka, bilmediğimiz yeni bir akrabamız ortaya çıktı. Ardından Australopithecus Sediba ile tanıştık... Bundan sonra keşfedilen Australopithecus Africanus ile Homo Neanderthalensis hakkındaki bilgiler yıkıldı... 

2012ye böyle geldik ama herşeyin başlangıçı yine 2009'daydı...
Çin'den 2009'da elde edilen bulgular İnsanlığın tarihi değişiyor dedirtmişti ki 2012'de bunun ne kadar doğru olduğu Mart ayı ortasında ortaya çıktı. Bir yandan Kayıp Kıta Laramidia aydınlanırken; diğer yanda da dinazorlar dünyasında yapılan sıradışı keşifler bilinenleri birer birer değiştirdi; 2012 Ocak'ında Massospondylus Carinatus embriyosu tarihi tekrar yazdı... Tarihin bütünü içinde küçük görümse de kendi alanında büyük bir adım da Mısır'ın kadim assolisti Nehmes Bastet oldu; Mısır hakkında bilgileri değiştirdi.

Bu kısa turun ardından günümüze gelirsek; 2012'nin Mart ayı ortasında açıklanan bulgular yeni bir tarih alfabesi yaratıyor. 2009'da Çin'de Maludong - Red Deer - Kızıl Geyik Mağarası'nda bulunan çene kemiğinin devamı da ortaya çıkartıldı, Maludong ve komşusu
Longlin'deki kazılarda en az 5 insan kalıntısı bulundu ve analizleri yapıldı. Sonuç akraba olduklarını gösteriyor.

Çin'de yeni bir insan türü mü bulundu?
maludong fossil, Kırmızı Geyik Mağaralılar, red Deer peopleKırmızı Geyik Mağaralılar adı verilen insanlara ait kemikler 11,500 ila 14,500 yıl öncesinden kalma. PLos One dergisine açıklama yapan araştırmacılar, yeni bir insan soyunun bulunduğunu söyleyebilmeleri için fosiller üzerinde daha detaylı bir araştırma yapılması gerektiğini söyledi.

* Kayıp Da Vinci Şifresi: Cerca Trova (Video)
* 2012 New Planet Found in Our Solar System?
* Shakespeare olmak ya da olmamak play video

Avustralya'daki New South Wales Üniversitesi’nin araştırma grubu başkanı Darren Curnoe, nihayi bir sınıflandırmaya gitmeden önce çok dikkatli olmaya çalıştıklarını söylüyor: ''Bunun bir nedeni insanlığın evrim sürecinin bilimi olan paleoantropolojide, kendi türümüz yani Homo Sapiens'in biyolojik tanımı üzerinde bir görüş birliğinin hâlâ olmamasıdır. Homo Sapiens tanımı hâlâ çok tartışmalı bir alan...''

Fosillerin bir kısmı Yunnan bölgesinde Mengzi sehrinin yakınındaki Maludong'da - Kırmızı Geyik Mağarası, kalanı ise Guangxi bölgesine komşu Longlin'de bulundu.
Kayıp dünya, Roraima, Roraima Dağı, Roraima kayıp dünya
İki farklı bölgede bulunan kafatasları ve kemiklerin birbirine çok benzer olması fosillerin aynı gruba ait olduğunu düşündürtüyor. Ancak bilim adamları bulunan fosillerin temel özelliklerinin modern insan türünden belirgin farklılıklar gösterdiğini söylüyor.

Kırmızı Geyik Mağarasında bulunan fosillerinin arkaik ve modern özellikleri bir arada taşıdıkları görüldü. İncelenen fosiller genel olarak yuvarlak kafataslarına, baskın kaş çıkıntılarına sahip; kafatası kemikleri oldukça kalın, yüz şekilleri beynin hemen altına sıkıştırılmis gibi kısa ve düz, burunları ise geniş. Çeneleri öne çıkık ancak modern insan çenesine hiç benzemiyor.
Ayrıca azı dişleri geniş...

X ray'le incelenen beyin boşluklarına göre ön lobları modern görünümlü fakat öne yakın veya yan lobları ise arkaik insanlarınkine benzer. 

Clavicula Salomonis, Clavicula Salomonis, Süleyman'ın Anahtarı, Hz Süleyman'ın güçleriYENİ BİR HOMO YA DA MELEZ Mİ?
Dr. Curnoe ve araştırma grubunun PLos One dergisine sundukları raporda, Kırmızı Geyik Mağarasında bulunan fosiller için muhtemel üç senaryo dile getiriliyor.

İlk senaryoya göre bulunan fosiller, Asya'ya çok önceden göç etmiş ve diğer türlerden ayrı yaşamış ilkel görünümlü Homo Sapiens'e ait. Bu türün soyu zaman içinde tükenmiş.

Diğer bir olasılığa göre de bulunan fosiller Asya'da evrimleşmiş ve çok yakın zamana kadar Homo Sapiens'le aynı dönemde yaşamış başka bir Homo türü.

Üçüncü bir olasılık Kırmızı Geyik Mağaralıların melez olması.

Londra National History Müzesinden paleoantropolojist Dr. Isabelle De Groote’ye göre Kırmızı Geyik Mağaralılar arkaik insanlarla eşleşmiş modern insanlar olabilir. Dr. Groote’ye göre bir ihtimal de, Kırmızı Geyik Mağaralıların daha ilkel özellikleri, genetik sürüklenme, izolasyon ya da iklim gibi çevresel baskılar sonucunda kazanmış olmaları.

Uzmanlar kalıntılardan DNA örnekleri alma denemeleri yapıyor. Başarılı olunursa ırkların karışmasına yönelik önemli bilgiler elde edilebilir. Dr Curnoe, Kırmızı Geyik Mağaralıların Çin'de çok ilginç bir dönem olan taş devri sonlarında yaşadıklarını söyledi. Ancak, Kırmızı Geyik Mağarasında bulunan fosillerin bu tabloda yerinin ne olduğu henüz bilinmiyor.

* Tutankhamun'un uğursuz trompetleri (Dinle)
Eyjafjallajokull Katla Jokull* Piskopos Malacchia'nin Kehânetleri
* Çin'de tarihi değiştiren ayakizleri
* Lahun labirenti
* Kablosuz internet erkekliği öldürüyor mu
* Japonya Yetenek Sizsiniz muz soyan adam (Video)
* NASA'nın 2012 Kehaneti
Tutankhamun'un uğursuz trompetleri (Dinle)
* 2012 Altın Çağ'ın girişi mi, Dünya'nın Sonu mu
* Gelen Marduk mu kızkardeşi mi?
* Kleopatra efsanesi çöküyor
* 2012, aslında 2012 değil
* Görünmeyen Düşman Varolmamalı
* Australopithecus Sediba
* Garip yaratıklar resmi geçiti
* 2012 Maya'sı tutmadı
* Kent içinde paralel evren
* CIA'nın ünlü Kryptos Heykeli
* Clavicula Salomonis
* Gerçek El Dorado bulundu mu?
* Maya Takvimi sayfaları- Dresden Codex
Kayıp Dünya'dan manzaralarr * Kadim Pi'nin ilginç hayat hikâyesii
* Ayasofya'nın Meleğii * Kazım Karabekir Paşa gerçeği
* Nuh'un Gemisi'nde tarikat kavgası (Video) * Harem Dairesi'nin gizemli dünyasıı
* Osmanlı Tarihine giriş kitapları  * Kayıp kıta Atlantis'i bulduk 
* 2012, aslında 2012 değil: Maya Takvimi * Baba Vanga'nın kehânetleri
* Volkanların ''Rosetta Taşı'' bulunduu
* Garip yaratıklar resmi geçiti
* Robin Hood, Hitler'in hizmetkârıymışş * Heredot'un Kayıp Pers Ordusuu
* Firavun'un tek bir sırrı ve laneti * Piskopos Malacchia'nın kehânetleri
* Neanderthal ile Homo Sapiens çiftleşti mi? * Meksika'daki garip yaratıkk
* Dino-kuş Anchiornis * Paleontolojik Devrim
* Süper volkan patlamaları teorisi Tyrannosaurus rex (T-Rex) fosili
* Kayıp tür: Darwinopteruss
* Duvarda asılı Kayıp Halkaa
* Elmacık'ın gizli hazinesii
* Ve Bonjo ve Matilda ve Clancy....
* El Dan Brown Örgütü CERN'de * Kutsal Kase de Cennet Bahçesinde mi?
* Ölümün kokusu
* Bilim Tanrıcılık oynuyorr
* Dünya'nın 7. sonu * Düşünce okumada yeni yöntemm
* İran'ın füze denemesinde UFO * ''Yeti Kocaayak'' (video))
* Dr. Finkelstein'ın insan yiyen robotu... * Sibirya'nın Mavi Gözü'nde siyah halkalar