Çinde bulunan Homo Sapiens
Tarih bilgilerimiz Kadim Dünya topraklarından çıkan yeni bilgilerle değişiyor. 2009 Eylül ve Ekim'de Çin'de bulunan dinazor fosilleri ve Hindistan'da çıkartılan süper volkan patlamaları teorisini doğrular nitelikte bozulmamış 65 milyon yıllık dinazor yumurtalarıyla başlayan ve Paleontolojik Devrim, 14 Ekim'de yapılan açıklamayla yepyeni bir boyut kazanmış ve kuşların atası olarak kabul edilen dino-kuş Anchiornis'in ardından kayıp-tür Darwinopterus da gün yüzüne çıkartılmıştı.

Şimdiyse insanlık tarihi üzerine bilgilerimiz, teoriler ve ''Bilimsel Gerçekler'' değişiyor, hatta çürütüyor. Irak'ta bulunan fosillerin ''İnsan soyuyla çiftleşen Neanderthal insanı genetik dönüşüm neticesinde dünyadan silindi'' veya ''soykırıma kurbân gitti'' tezini savunanların eli güçlendirmesinin ardından bunun yeni bir delili bulundu.


Yeni bir akraba daha çıktı: Australopithecus Sediba

Bugüne dek kabul gören teorilerin aksine İnsanoğlu'nun Evrimi farklı olabilir. New Scientist dergisindeki habere Çin'de bulunan çene kemiği herşeyi değiştirebilir.

Genel kabul gören teoriye göre Homo Sapiens Afrika’da evrimleşerek 100 bin yıl kadar önce oradan dünyaya yayıldı. Çin'de bulunan Homo Sapiens fosilinin özellikleri, bazı insansı türlerinin gittikleri coğrafyada yaşayan daha ilkel insansı türleriyle çiftleşerek farklı evrimleşme süreçlerinden geçtiği teorisine destek oluşturabilir.

Ülkenin güneyindeki bir mağarada bulunan 110 bin yıllık Homo Sapiens alt çenesi, Afrika’da bulunan Homo Sapiens fosillerindeki örneklerden farklılık gösteriyor. Bu da modern insanın Afrika’da evrimleşip dünyaya yayıldığı değil, bu süreci göç edilen yerlerdeki türlerle melezleşerek yaşadığı iddiasına destek veriyor. Michigan Üniversitesi öğretim görevlisi Milford Wolpoff’a göre çenedeki bu farklı anatomik özellik,modern insanın tümüyle Afrika kökenli olamayacağı ve göç ettikleri coğrafyalardaki insansı türlerle karışarak bu süreci geçirdiği iddiasındaki ‘çoklu bölgesel evrim’ teorisine destek oluşturuyor.

Bu teoriye şüpheyle yaklaşan St. Louis Üniversitesi evrimbilimcilerinden Erik Trinkaus, Çinli bilimcilerin Homo Sapiens tanımında farklılık olduğunu ve onun atası sayılan Homo Erectus’u bile ‘ileri Homo Sapiens’ olarak kabul edebildiklerini söylüyor. Bu da henüz modern insana evrimleşmemiş erken türlerin de yanlışlıkla Homo Sapiens olarak kaydedilmesi anlamına gelebilir.

Çin'de ve
Hindistan'da ardı ardına bulunan dinazor fosilleri ile yumurtaları tarih bilgilerini ve hatta Evrim Teorisi'ne, dünyanın evrim sürecine bakışı da değiştirecek gibi görünüyor.


* Kanlı 1 Mayıs biliniyorduu * Maya Takvimi sayfaları- Dresden Codex
Kayıp Dünya'dan manzaralarr * Kadim Pi'nin ilginç hayat hikâyesii
* Ayasofya'nın Meleğii * Kazım Karabekir Paşa gerçeği
* Nuh'un Gemisi'nde tarikat kavgası çıktı (Video) * Harem Dairesi'nin gizemli dünyasıı
* Osmanlı Tarihine giriş kitapları  * Kayıp kıta Atlantis'i bulduk 
* 2012, aslında 2012 değil: Maya Takvimi * Baba Vanga'nın kehânetleri
* Volkanların ''Rosetta Taşı'' bulunduu
* Garip yaratıklar resmi geçiti
* Robin Hood, Hitler'in hizmetkârıymışş * Heredot'un Kayıp Pers Ordusuu
* Firavun'un tek bir sırrı ve laneti * Piskopos Malacchia'nın kehânetleri
* 2010 Kaplan Yılı * Çin'de tarih değiştiren ayakizleri
* Neanderthal ile Homo Sapiens çiftleşti mi? * Meksika'daki garip yaratıkk
* Dino-kuş Anchiornis * Paleontolojik Devrim
* Süper volkan patlamaları teorisi Tyrannosaurus rex (T-Rex) fosili
* Kayıp tür: Darwinopteruss
* Duvarda asılı Kayıp Halkaa
* Elmacık'ın gizli hazinesii
* Ve Bonjo ve Matilda ve Clancy....
* El Dan Brown Örgütü CERN'de * Kutsal Kase de Cennet Bahçesinde mi?
* Ölümün kokusu
* Bilim Tanrıcılık oynuyorr
* Dünya'nın 7. sonu * Düşünce okumada yeni yöntemm
* İran'ın füze denemesinde UFO * ''Yeti Kocaayak'' (video))
* Dr. Finkelstein'ın insan yiyen robotu... * Sibirya'nın Mavi Gözü'nde siyah halkalar