australopithecus sediba, Australopithecus Africanus, Neanderthal geni taşıyoruz Bookmark and Share 2010'da insanlık tarihi ve insanın soyağaçı değiştiriyor Neanderthal ile akrabalık bağımız çıktı dedirten Australopithecus Africanus'tan sonra 2012'de Maludong İnsanı ile bu sefer yeni bir tür ile yeni bir Homo ile karşı karşıya olabiliriz. Evet, sanki zaman tünelindeyiz ve bildiğimiz tarihe dair bir sürü ''Bilimsel Gerçek'' hızla çürüdü. Baş döndürücü, hatta takip etmesi zor bir değişim yaşanıyor. sang real, sangreal Papyrus, New Coptic Gospel Papyrus, Hz. İsa Mecdelli Magdalalı Meryem ile evlenmiş, Koptik dilinde yazılmış incil papirüs, New Coptic Gospel Papyrus, Jesus said to them My wife, Karen L. KingBir gün önce doğru ve bilimsel bir gerçek dediğiniz, 1 gün sonra tamamen değişmiş oluyor.

* X-Women'ın sırrı aydınlanıyor
* Âri miyiz melez mi?

Haziran 2009'da Kuzey Denizi'nden ''kuzen''imiz
Neanderthal'e ait bir kafatası parçası bulunduğu günkü bilgiler ile 1 ay sonra Temmuz 2009'da Irak'ta ortaya çıkan gerçek bambaşkaydı. 2010'da önce X-Women bulundu ve evrimde yeni bir halka, bilmediğimiz yeni bir akrabamız ortaya çıktı. Ardından Australopithecus Sediba ile tanıştık... Bundan sonra keşfedilen Australopithecus Africanus ile Homo Neanderthalensis hakkındaki bilgiler yıkılmıştı... Mayıs 2010'da bambaşka bir gerçek ile yüzleşildi. 2009'a dek Neanderthal'lerin soyu biz Homo Sapiens'lerden önce tükendi diye bilir ve bir cinsel ilişkimiz olmadı, kan bağımız yok diye kabul ederken; artık, Afrikalılar hariç modern insanın, Neanderthal geni taşıdığını öğreniyoruz ya da keşfediyoruz. Daha entresanı Neanderthal ile şempanzenin de akraba olması...
Clavicula Salomonis, Clavicula Salomonis, Süleyman'ın Anahtarı, Hz Süleyman'ın güçleri
* 2012, aslında 2012 değil
* Kayıp kıta Atlantis mi?
* Garip yaratıklar geçiti
* Maya Takvimi Dresden Sayfaları

Neandertal genomu ile dünyanın farklı bölgelerinden insanların genomlarıyla karşılaştırılması, Afrikalılar dışında tüm insanların yüzde 1 ile 4 arasında değişen oranlarda Neandertal geni taşıdığını ortaya koydu. Almanya’daki Max Planck Evrimsel Antropoloji Enstitüsü Evrimsel Genetik Bölümü Direktörü Svante Paabo yönetimindeki ekibin bulgularına göre, modern insanla Neandertaller arasındaki gen karışımı,  günümüzden 100.000 ile 50.000 yıl öncesini kaplayan bir aralıkta ve büyük olasılıkla 80.000 yıl önce Ortadoğu’da meydana gelmiş.

Bulgular, gen akışının Neandertaller'den modern insana olduğunu gösteriyor.


Araştırmacılar, Neandertal gen haritasının büyük bölümünü oluşturduktan sonra, aradaki farkları ortaya çıkarmak için bunu, biri Güney Afrikalı, biri Batı Afrikalı, biri Pasifik’teki Papua Yeni Gine yerlisi, biri Çinli biri de Fransız olan beş kişinin, ayrıca da bir şempanzenin genomuyla karşılaştırmışlar.

Kayıp dünya, Roraima, Roraima Dağı, Roraima kayıp dünyaSonuçlar, Neandertal genomunun, öteki bölgelerden insanların genomuna Afrikalılardan daha yakın olduğunu ortaya koyuyor. Bunun da anlamı, modern insanın Afrika’dan Dünya’ya yayılırken Mezopotamya ya da Bereketli Hilal diye de tanınan bölgede Neandertallerle karşılaştıkları ve onlardan aldıkları genleri daha sonra yayıldıkları dünyanın öteki bölgelerine taşımış olmaları.  

Kısa süre önce Amerikalı antropologlar da çeşitli coğrafyalardan yaklaşık 2000 kişiden alınan DNA örnekleriyle yürüttükleri çalışmalar sonucu, modern insanların da bir miktar Neandertal geni taşıdığı ve iki tür arasında biri Ortadoğu’da, biri de Doğu Asya’da olmak üzere en az iki kez cinsel temas olduğunu açıklamışlardı.

Neandertal DNA’sına ait 4 milyara yakın baz çiftini inceleyen Max Planck ekibince açıklanan çarpıcı bir bulgu da Neandertal genomunun modern insan genomuyla yüzde 99,7  şempanze genomuyla da yüzde 98,8 oranında aynı olması.

Modern insan ve Neandertal genlerince üretilen proteinlerden yalnızca 88’i farklı olduğu da ortaya çıktı. 

Bilimsel adıyla Homo sapiens neandertalis ile modern insanın, Homo sapiens sapiens atalarının yaklaşık 440.000  yıl önce Afrika’da ortak bir atadan ayrıldığı düşünülüyor. 


İnsanın daha eski atalarının şempanzelerle ortak bir atadan ayrılması ise 6,5 milyon yıl öncesine tarihlendiriliyor. Fosil kayıtlarına göre Afrika’dan göç edip Avrupa, Güney Sibirya ve Ortadoğu’yu da kapsayan geniş bir alana yayılmış olan Neandertaller 30,000 yıl önce yokoluyorlar.

Çalışmayı yürüten araştırmacılar, bu bulgulara Hırvatistan, Rusya, İspanya ve Almanya’da bulunan Neandertal kemiklerinden elde edilen 1 milyar DNA ''kırıntısını'' inceleyerek ulaşmışlar. DNA’nın büyük kısmıysa, Hırvatistan’daki Vindija mağarasında bulunan üç Neandertal kadına ait 38.000 yıllık fosillerden alınan 400 miligramlık kemik tozundan sağlanmış. Fosiller, 40.000 yıla yakın süre  üzerlerinde yaşayan bakterilerin DNA’sıyla kirlenmiş olduğundan, Neandertallere ait olan parçacıkları ayıklayabilmek için özel teknikler kullanılmış.


* Kanlı 1 Mayıs biliniyorduu * Maya Takvimi sayfaları- Dresden Codex
Kayıp Dünya'dan manzaralarr * Kadim Pi'nin ilginç hayat hikâyesii
* Ayasofya'nın Meleğii * Kazım Karabekir Paşa gerçeği
* Nuh'un Gemisi'nde tarikat kavgası çıktı (Video) * Harem Dairesi'nin gizemli dünyasıı
* Osmanlı Tarihine giriş kitapları  * Kayıp kıta Atlantis'i bulduk 
* 2012, aslında 2012 değil: Maya Takvimi * Baba Vanga'nın kehânetleri
* Volkanların ''Rosetta Taşı'' bulunduu
* Garip yaratıklar resmi geçiti
* Robin Hood, Hitler'in hizmetkârıymışş * Heredot'un Kayıp Pers Ordusuu
* Firavun'un tek bir sırrı ve laneti * Piskopos Malacchia'nın kehânetleri
* 2010 Kaplan Yılı * Çin'de tarih değiştiren ayakizleri
* Neanderthal ile Homo Sapiens çiftleşti mi? * Meksika'daki garip yaratıkk
* Dino-kuş Anchiornis * Paleontolojik Devrim
* Süper volkan patlamaları teorisi Tyrannosaurus rex (T-Rex) fosili
* Kayıp tür: Darwinopteruss
* Duvarda asılı Kayıp Halkaa
* Elmacık'ın gizli hazinesii
* Ve Bonjo ve Matilda ve Clancy....
* El Dan Brown Örgütü CERN'de * Kutsal Kase de Cennet Bahçesinde mi?
* Ölümün kokusu
* Bilim Tanrıcılık oynuyorr
* Dünya'nın 7. sonu * Düşünce okumada yeni yöntemm
* İran'ın füze denemesinde UFO * ''Yeti Kocaayak'' (video))
* Dr. Finkelstein'ın insan yiyen robotu... * Sibirya'nın Mavi Gözü'nde siyah halkalar