konumankeni.com
konumankeni.com Heil AIDS Hitler'i Aids reklamında kullandılar Bookmark and Share
Aşağıda videosunu izleyebileceğiniz gibi reklamın iyisi kötüsü olmaz denir. Bir markaya ya da olaya dikkat çekmek için bazen şok edici bir kampanya da gerekebilir. Peki, sosyal sorumluluk veya sağlık kampanyası için... Almanya'da Hamburg'da bulunan Regenbogen adlı derneğin AIDS ile mücadele için Eylül 2009'da hazırladığı reklam filmi ve afişleri çok tartışılmıştı. Biz de videosunu aşağıda sunup kararı size bırakıyoruz.

* Brecht değil ne demişti Martin Niemoller
* Sadece Naziler mi Nazi'dir?
* Clavicula Salomonis


Reklam filminden sonra ülke ikiye ayrılmış; bir bölümü ne olursa olsun Hitler'i görmek istemiyor, Bir bölümü ise onaylıyordu. Neo Nazi'ler ise derneği tehdit etmişti. AIDS derneklerinin bir bölümü ise ''AIDS katliamcıdır'' sloganlı reklam filmine ve posterlere tamemen karşı çıkmıştı. Reklam kampanyasında sadece Hitler değil Joseph Stalin ve Saddam Hüseyin de vardı... Korunmasız sekse karşı gençleri uyarmak için popüler olacak sıradışı bir kampanya düşünen dernek ise tepkiler karşısında ''Kampanya, insanları sarsmak, AIDS konusunu yeniden gündemin merkezine getirmek ve korunmasız seks modasını sona erdirmek için hazırlandı. Çünkü herkes bu hastalığı kapabilir'' diye açıklama yapmıştı. Almanların resmi örgütü Ulusal AIDS Vakfı ise, tartışmalı reklamların kendileriyle hiçbir ilgisi olmadığını ''Reklamın, zaten virüsle ilgili cehaletten dolayı damgalanan ve ayrımcılığa uğrayan HIV hastalarını inanılmaz derecede karaladı. Reklam prezervatif kullanımını desteklemek gibi herhangi bir mesaj vermekten uzak'' diye sert açıklamayla duyurmuştu.

                 
konu mankeni manşet
günün videosu izle
top teen of the night video
sansürsüz videoları, sansürsüz, video, Dünyanın en büyük seks gösterisi, Coral Spawning video Great Barrier Reef, Marathon Sex Session
* Ermeni kurbanlarını ve Talat Paşa'yı anmak
* Miep Gies, Anne Frank'ın yanına Cennet'e...
* Doktor Ölüm'ü kim korudu
* Arbeit Macht Frei - Çalışmak Özgürleştirir
* Robin Hood, Hitler'in hizmetkârıymış
* Nazi vatanhainlerine aklama