Eşcinsellik tedavi edilir mi
Bookmark and Share Eşcinsellik tedavisi mümkün olan bir hastalık mıdır? Nasıl tedavi edilebilir? Peki, eşcinsellere ayrımcılık hatta sansür yapılıyor mu?

Bir yandan eşcinsel evlilik izinleri yaygınlaşsa da, buna şiddetle karşı çıkanlar da var. En son 2014 Soçi Kış Olimpiyatı öncesi Rusya'da çıkan eşcisellik karşıtı kanunlar yüzünden protestolara neden olsa da, Batı medyasında ve bilim dünyasında, hatta dini çevrelerde tartışılan, hem de şiddetle tartışılan mevzuular.

* Gay pride parade(Video) 
* Dita von Teese'in martini bardaklı şovu(Video) 
* Penguenler: Gay'liğin âlemi yok!
* Metroda seks!(Video) 
* Kadına hıyar, salatalık, muz yasağı

Yüksek Mahkeme kararıyla İngiltere şimdi eşcinsellere sığınmaevi'ne dönüşse de Londra'da 2009 Nisan'ında Anglikan Kilisesi'nin desteğiyle düzenlenen ''Eşcinselliğin tedavi edilmesi'' Konferansı hem eşcinselleri hem de tıp dünyasını özellikle de psikologları ayağa kaldırmıştı.

Anglikan Ana Akımı adlı bir kilise grubunun düzenlediği konferansta Amerikalı psikolog Joseph Nicolosi'nin söylediklerine psikologlardan tepki gelmişti.

Nicolosi, çok sayıda eşcinseli tedavi yöntemiyle heteroseksüelliğe döndürdüğünü ileri sürüyor. ''Hastalarının heteroseksüel potansiyellerini yirmi beş yıl boyunca artırabilmeleri"ni sağladığını ve uyguladığı ''tedavi''nin erkek eşcinseller arasında başarı oranının ise üçte iki olduğunu öne sürüyor.

Adrianne Curry* Erotik yemekler
* Kadın hakları devrimi
* Eşcinsel evlilik yayılıyor

Konferasın yaratttığı dini tartışma çetrefilli, VIII. Henry döneminde kurulan kendisine has bir mezhep olan Anglikanlığa bağlı ve Vatikan'dan ayrı olan İngiltere Kilisesi resmi olarak bu türden terapileri desteklemediğini açıklamıştı. Fakat konferansı düzenleyen Anglikan Ana Akım grubu kilise içinde tutucu bir bir yapılanma ve bu tedavinin daha iyi öğrenilip uygulanması gerektiğini savunuyor. Kısacası, Kilise resmi olarak desteklemese de örtülü olarak arka çıkıyor.

Olayın tıp dünyası cephesinde ise Kraliyet Psikiyatristler Koleji - The Royal College of Psychiatrists ise bu tedavinin işe yaradığı konusunda elde bir bilimsel kanıt bulunmadığını söylüyor. Kuruluş ayrıca bu tedavinin kişiler üzerinde önemli ölçüde gerilim de yarattığını, söylüyor.

Kraliyet Psikiyatristler Koleji'ne göre bu yaklaşım ayrıca, önyargılar ve ayrımcılığın yayılmasına da yardımcı oluyor.

Şubat ayında Londra'nın göbeğinde Cihat fetvası verip İngiltere'nin şeriat'a geçmesi çağrısı verip bütün eşcinsellerin katl-i vâcib diyen ve İslamcı
Şeriat Mahkemesi kuran Hint asıllı fanatik İslamcı Anjem Choudary'in açıklamaları zaten eşcinselleri rahatsız etmişti. Bu daha da rahatsız edici oldu. İngiltere'deki eşcinsel örgütleri konferansı protesto etti.

Bir diğer olaysa internetin en büyük pazarlama şirketi Amazon.com'un eşcinsellere uyguladığı sansür. Yazdığı eşcinsel içerikli romanı Amazon.com'da bulamayan bir yazarın durumu internetteki günlüğünde duyurmasıyla ortaya çıkan skandal, halen devam ediyor.

Eşcinselliğin tedavisi mümkün mü tartışılırken Amazon'daki sansür de tepki topladıEşcinsel temalı 50 binden fazla kitabı satış istatistiklerinden ve ürün arama listelerinden çıkardığı anlaşılmasının ardından yükselen protestolar şirketi zora soktu. Amazon.com, sorunun bir hatadan kaynaklandığını öne sürmüştü ancak firmanın homofobik bir sansür uygulaması yaptığı kanaati tepkilere yolaçmaya devam ediyor.

* GaGa değil Lady CaCa

Amazon, büyük bir müşteri kaybına uğrarken protestoların da hedefi oldu.
Haberin duyulmasının ardından, çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde Amazon.com müşterilerini siteyi boykot etmeye çağıran dev kampanyalar örgütlendi.

Michel Foucault'nun ''Cinselliğin Tarihi
'', James Baldwin'in ''Giovanni'nin Odası'' ve Annie Proulx'un ''Brokeback Dağı'' gibi eserlerin de bulunduğu 57 bin kadar kitap, dvd, cd satış bırakılmıştı.

Amazon.com, en sonunda protestolar karşısında "utanç verici, beceriksizce bir kataloglama hatası" yaşandığını açıkladı ve eşcinsellikle ilgili ürünlerin tekrar kataloğa gireceğini açıkladı.
Emma Watson erotik pozları Dita von Teese Sophie Monk Halloween RP Encore Vikki Blows Milica Dabovic FHM pozları Bruce Willis Emma Heming